« 1 2 ... 44 45 46 47 48 ... 141 142 »
8 квітня у світі відзначається Міжнародний день ромів, що є визнаним міжнародним святом ромського народу, яке було встановлене на IV Всесвітньому конгресі ромів у 1990 році. Метою свята є самоідентифікація ромської етнічної групи як єдиного народу, привернення уваги до самобутньої культури та історії цього етносу, а також подолання дискримінації та відчуження його представників.
Існує думка, що перші згадки про ромів в Україні датовані ще ХV століттям. З того ж часу ромські хатини, кибитки чи шатра стали невід’ємним елементом українського ландшафту.
...
Читати далі »
|
Благовіщення Пресвятої Богородиці – це одне із головних церковних свят. За важливістю воно поступається лише Великодню та Різдву. Відповідно до юліанського календаря свято відзначають кожного року 7 квітня.
Свято Благовіщення означає благу звістку про народження у Діви Марії Сина Ісуса Христа. Як ми знаємо, саме 7 квітня Марія дізналася від Архангела Гавриїла про те, що в неї скоро народиться дитина. Наші предки здавна спостерігали за тим, яка буде погода на Благовіщення. Вважали, якщо вранці туман, а вдень вітер,
...
Читати далі »
|
Зимовий пейзаж: засніжений сад і в ньому урочисто оздоблений сніговим вельоном будиночок М.Коцюбинського. Алеї саду, обрамлені кучугурами снігу, ніби запрошують підійти до застиглого в сніговій завірюсі дому. І навіть поодинокі гілки дерев теж тягнуться до оселі і заглядають у її вікна. Цю картину бачив заледве не кожен, хто бував у літературній експозиції музею М.Коцюбинського. Її автор – знаний художник Володимир Ємець. Сьогодні, 4 квітня 2023 року, йому виповнилося би 85 років.
Дитинство та юність митця минули на Чернігівщині.
...
Читати далі »
|
Олесь Терентійович Гончар народився третього квітня 1918 року на Дніпропетровщині. Цьогоріч виповнюється 105 років від того світлого дня. Гончар – талановитий український письменник, перу якого належать романи «Собор», «Людина і зброя», «Щоб світився вогник», дилогія «Таврія» та багато інших. Його знають ще і як літературного критика, Почесного доктора літератури Альбертинського університету у Канаді, члена Спілки письменників України, яку він очолював не один рік. А ще він був одним із перших лауреатів премії імені Тараса Шевченка.
...
Читати далі »
|
Перекласти оповідання, новели, повісті Михайла Коцюбинського на європейські мови мали за честь для себе як аматори-студенти, так і відомі лінгвісти Старого Світу. Таким чином, болгари, чехи, румуни, австрійці, поляки, німці, угорці, шведи, естонці, латиші, американці ще за життя Коцюбинського отримали змогу насолодитися такими шедеврами, як «Харитя», «Дорогою ціною», «Посол від чорного царя», «Цвіт яблуні», «Intermezzo», «Persona grata», «Для загального добра», «На віру» та інші.
...
Читати далі »
|
Здається, що кінець лютого, березень та початок квітня – усе це було неначе страшний сон, який для жителів Чернігівщини тривав заледве не два місяці. Бо в цей час частина області була окупована загарбниками, що перетнули наш кордон із боку росії під ранок 24 лютого. І почалося… Жителі сіл прикордоння прокинулися від страшного гулу. Що це? Виглянувши на подвір’я, вони помітили, як ворожі танки із зловісною літерою Z їдуть повз їхні домівки. Що відбувається? Ввімкнули телевізор, а там повідомлення про те, що війська країни-сусіда почали повномасштабне
...
Читати далі »
|
|