« 1 2 ... 46 47 48 49 50 ... 141 142 »
У вересні 1962 року музейна колекція Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М.Коцюбинського поповнилася цікавим експонатом. Ним був оригінальний свічник. Виготовлений з глини, вкритий світло-жовтою поливою, прикрашений традиційним рослинним орнаментом він став не лише справжньою окрасою музейної колекції, але і цікавою речовою ілюстрацією до повісті М.Коцюбинського «Тіні забутих предків».
Імовірно, автором цього яскравого зразка мистецтва косівської кераміки є художник-кераміст Михайло Іванович Рощиб’юк з м.Коломия Івано-Франківської області.
...
Читати далі »
|
Тарас Григорович Шевченко – це людина, талант якої проявився у різних сферах: поезія, живопис, графіка, етнографія… Значення його творчого доробку для України – надзвичайно велике. «Він був сином мужика – і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком – і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком – і вказав нові світлі й вільні шляхи професорам і книжним ученим…» - так говорив про Тараса Шевченка Іван Франко.
Мабуть, не знайдеться жодної людини, яка б не читала
...
Читати далі »
|
Це була друга мандрівка Михайла Коцюбинсього на італійський острів краси, чудес і спокою – Капрі. Старі і нові капрійські знайомі всіляко намагалися розважити гостя мальовничого острова в Тірренському морі. Це були морські прогулянки човном, риболовля, огляд гротів, поїздки в Неаполь до театру, навіть гра в карти.
Про деякі подробиці відпочинку Михайла Коцюбинського дізнаємося з кількох листів письменника до дружини. «Засмалився вже,
...
Читати далі »
|
130 років тому М.Коцюбинський завершив роботу над оповіданням «Ціпов’яз». Для друку його було надіслано до львівського журналу «Зоря». Про шлях твору від написання до публікації дізнаємося з листування автора з редактором двотижневика Василем Лукичем.
Так, у березні 1893 року В.Лукич пише у листі до М.Коцюбинського: “Ваш «Ціпов’яз» мені дуже сподобався, та в тій формі, як він написаний, не можу помістити його в «Зорі». Два місця в ньому єсть нецензурні. Одно місце – справа з граматкою московською, а друге – де становий б’ється з Семеном.
...
Читати далі »
|
М.Коцюбинський завжди був у вирі громадського життя, про що свідчать чимало його листів. У 1903 році українська громадськість ініціювала збір коштів до ювілею М.Лисенка, щоб він купив будинок для своєї родини. Коцюбинський брав активну участь у цьому процесі, про що читаємо сьогодні в пропонованому листі.
Дорогий Гнате Васильовичу, пишу до Вас ось у якій справі.
...
Читати далі »
|
Ось і прийшла вона – весна… Сьогодні ми перегорнули календар і березень змінив місяць лютий, який, здається нам, триває вже цілий рік. Та чи тільки здається? У перший день весни хочеться побажати всім нам Перемоги і Миру, повернення до спокійного, звичайного життя з його родинними вечорами і новими подорожами, веселими святами і цікавими зустрічами, натхненною роботою і приємним відпочинком. Хай буде весна!
Веселиться земля,
...
Читати далі »
|
|