« 1 2 ... 42 43 44 45 46 ... 131 132 »
Епістолярна спадщина – це продукт особливого роду. Листи розсувають простір і час, відтворюють панораму доби, настроюють читача на співпереживання, відкривають простір для думання.
Листи виявляють справжню суть людини, зокрема, людини творчої – письменника, митця. Виявляють його уподобання, його святощі, не приховуючи відтінки внутрішніх суперечностей.
Михайло Коцюбинський був надзвичайно активним кореспондентом: йому писали десятки людей, він всім намагався акуратно відповідати.
...
Читати далі »
|
Чернігів здавна притягував до себе талановитих, непересічних особистостей, в тому числі літераторів. Недарма ж тут в різні роки жили родини Вербицьких, Глібових, Коцюбинських, Грінченків, Русових, Самійленків, Вороних. Різними шляхами потрапляли вони до Чернігова, та назавжди місто залишало свій слід у їхніх серцях.
Взимку 1901 року доля закинула до Чернігова Миколу Чернявського, надзвичайно обдарованого поета,
...
Читати далі »
|
З початком нового року започатковуємо ще одну рубрику на сторінках наших соцмереж та на сайті. За хештегом #Фотожиттєпис публікуватимемо фотографії родини Коцюбинських та людей чи подій, які стосувалися сім’ї письменника або ж Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М.М.Коцюбинського. Отож, сьогодні пропонуємо вашій увазі фото сім’ї класика української літератури та розповідаємо її історію.
19 листопада 1911 року Михайло Коцюбинський приїхав на острів
...
Читати далі »
|
У перший день Нового року ми пропонуємо вашій увазі нову рубрику на сторінках музейних соцмереж та на сайті – «Святковий дайджест». Мабуть, ви помічали в календарі свят, що чи не кожного дня є, хоч і невеликий, але привід для свята. Чимало таких дат так чи інакше дотичні до родини Коцюбинських. Тож у цій рубриці ми й розповідатимемо про цікаві моменти із життя письменника, пов’язані з різними датами святкового календаря.
1 січня – Новий рік. Одне із найтепліших родинних свят.
...
Читати далі »
|
Многоцінна творча спадщина Гната Мартиновича Хоткевича, 145 років з дня народження якого минає 31 грудня, вражає масштабністю і розмаїттям. Універсаліст яскраво виявив таланти інженера-винахідника, режисера, сценографа, актора, художника, мистецтвознавця, літературного критика, прозаїка, драматурга, педагога, композитора, диригента, хормейстера, бандуриста, скрипаля, історика, видавця, фольклориста, народознавця, перекладача.
...
Читати далі »
|
18 грудня 1892 року на Херсонщині народився Микола Куліш, письменник, режисер, драматург, життя якого обірвали сталінські репресії.
Його найвідоміші драми - «97», «Народний Малахій», «Мина Мазайло», «Патетична соната», «Так загинув Гуска», «Маклена Ґраса».
Шлях у літературу для М.Куліша був важким і тернистим: напівголодне дитинство, юність на фронтах першої світової війни,
...
Читати далі »
|
|