Чернігів завжди надихав художників своїми краєвидами. І кожен живописний твір мимоволі стає мистецьким переосмисленням знайомих нам картин міського життя, в якому автор завжди знаходить незвичний ракурс чи особливу деталь в кольорах, освітленні, хитросплетінні візуальних образів, тим самим спонукаючи споглядача його живопису подивитися на світ очима митця, відкрити для себе нові горизонти сприйняття дійсності.
Саме такими є роботи чернігівської мисткині Олени Володимирівни Саченко, яка 2012 року була відзначена обласною літературно-мистецькою премією ім.М.Коцюбинського у номінації «Декоративне та образотворче мистецтво» за цикли робіт «Мій Чернігів» та «Шлях душі».
...
Читати далі »
|
«Не правда ж, є наче щось спільне між вогнями і співом? Як окремі вогні вгорі змішали свій дим, так і окремі хори, як пломінь, сильні й яскраві, зіллялись в нестройну хвилю, в мозаїку згуків. Є в сьому якась дика принадність, щось воно будить. Я сам хочу співати, своє щось, окреме, аби співати. Розкласти священний вогонь і видобуть з грудей дрімаючий предківський голос», - так М.Коцюбинський у нарисі «Як ми їздили до Криниці» описує свої враження від вечірнього дійства, яке йому доводилося спостерігати під час поїздки на ярмарок у с.Єнківці Лубенського повіту.
Згодом враження отримані під час подорожі будуть творчо переосмислені письменником та ляжуть в основу новели, що з’явилася на світ 115 років тому у листопаді 1908 року.
...
Читати далі »
|
Незадовго до від’їзду Михайла Коцюбинського до Італії у квітні 1909 року його відвідав почесний гість – дослідник слов’янських літератур Нобелівського інституту при Шведській королівській Академії наук Альфред Єнсен. «Його приїзд до Чернігова був визначною подією. Пригадую, з яким хвилюванням чекали Єнсена в нашій господі. Михайло Іванович Жук, який був у той час у нас, виглядав гостя, бо батько, лежачи в ліжку, не міг відповідним чином його зустріти. Татові було прикро, що в цей весняний день здоров’я не дозволяло йому не тільки
...
Читати далі »
|
Кожного року у другу неділю листопада відзначають День виноградаря і винороба. Цьогоріч свято припадає на 12 листопада. Зігрітий теплим промінням українського сонця, вирощений з любов’ю виноград у руках справжніх професіоналів перетворюється на неймовірно смачний продукт.
Цікаво, що полюбляв налите сонцем виноградне вино і Михайло Коцюбинський. Перебуваючи в Неаполі, він писав своїй дружині: «…Сьогодні кур’єр примчав мене до Неаполя. Обідаю. Знайшов ресторан, у якому колись обідав.
...
Читати далі »
|
«З невимовною тугою у серці берусь я за перо, щоб подати відомості про смерть нашого славетного поета байкаря Леоніда Івановича Глібова, який упокоївся 29 жовтня р.1893 о другій з половиною годині вранці, проживши на світі 66 років і 8 місяців з днями», - писав український громадсько-політичний діяч, чернігівець О.Тищинський у життєписі свого близького приятеля. Згодом, створений ним біографічний нарис було опубліковано замість передмови у збірці творів Л.Глібова, що була укладена видавництвом «Вік» та вийшла друком у Києві 1904 р. Ця збірка з дарчим підписом Олександра Глібова донині зберігається у меморіальній бібліотеці М.Коцюбинського.
...
Читати далі »
|
|