У Державному архіві Чернігівської області у фонді «Чернігівський державний літературно-меморіальний музей М. Коцюбинського міністерства культури УРСР» (Ф. Р–2127) перебуває на зберіганні Книга відгуків відвідувачів музею, яка зберегла до сьогодні емоції, думки, відгуки та пропозиції відвідувачів музею. Записи дуже різні – короткі або докладні, по-дитячому прості або художньо відточені, по-військовому чіткі або по-жіночому ліричні.
Відвідувачі працювали на підприємствах, які тільки-но з’явилися в Чернігові – катанінна та музична фабрики,
...
Читати далі »
|
У номінації «Проза» на здобуття Обласної літературно-мистецької премії імені М.Коцюбинського претендує Анатолій Покришень, висунутий Чернігівським міським об’єднанням Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка за книгу «Елегія про дощі, підсніжники і війну» 2024 р.
Анатолій Митрофанович Покришень народився 2 березня 1949 року в м. Конотоп Сумської області. У 1966 році
...
Читати далі »
|
Талановита поетеса і перекладачка Лариса Юхимівна Ткач ще школяркою почала писати вірші, спочатку для дітей, а потім і для дорослих. У 2003 році у видавництві РВК «Деснянська правда» вийшла її перша збірка віршів для дошкільнят «Неслухняний дощик», яка ще кілька разів перевидавалася. Улюбленими книжками багатьох юних і дорослих читачів стали поетичні збірки Лариси Ткач «Неслухняний дощик», «Ріки течія», «Прудкий зайчисько», «Свято весни», «Їсти хочу і лежати», «Кришталева роса», «Мить життя», «Журавлиний клич».
Членкиня літературної спілки «Чернігів» і
...
Читати далі »
|
У номінації «Поезія» на здобуття Обласної літературно-мистецької премії імені М.Коцюбинського претендує поетеса Ганна Демиденко (літературне ім’я Ганна Верес-Демиденко). Кандидатура висунута Громадським благодійним фондом «Бібліотека альманаху «Вітряк» за книгу «Вони писали книгу про війну» 2025 р.
Ганна Петрівна Демиденко (літературний псевдонім – (Ганна Верес Демиденко) родом із Чернігівщини. У сім’ї, де
...
Читати далі »
|
І у нього є своя історія, навіть передісторія є… Садиба родини Коцюбинських свого часу межувала (межує і сьогодні) з подвір’ям Свято-Казанської єдиновірської (у минулому) церкви, збудованої у 1820–1827 роках. На схемі, створеній рукою Ірини Михайлівни Коцюбинської, це чітко видно. Уважний дослідник помітить на церковній садибі будинок псаломщика та дзвонаря.
У радянські часи будинок було націоналізовано та передано мешканцям на правах оренди – (рос.)
...
Читати далі »
|
16 червня цього року минає місяць від дня проведення всеукраїнської науково-практичної конференції «Історико-культурна спадщина України: регіональні особливості та загальнонаціональний контекст» та моєї участі в ній. Пройшов місяць… То можна і підсумки підбити.
Ця масштабна зустріч відбулася за сприяння Міністерства культури та стратегічних комунікацій України,
...
Читати далі »
|
|