В нашій державі чимало скорботних дат. І одна із них – це трагедія на Чорнобильській атомній електростанції, що сталася 26 квітня 1986 року. В ту ніч вогонь обпалив мільйони людських душ, змінивши життя багатьох українських родин на «до» та «після».
Аби вшанувати пам’ять про всіх тих, хто віддав своє життя та здоров’я, ліквідовуючи наслідки аварії, а також просто проживав у тій місцевості, в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.М.Коцюбинського підготували виставку бібліотечних матеріалів наукової бібліотеки музею-заповідника «Чорнобиль: біль та скорбота України».
...
Читати далі »
|
Талановитий письменник Анатолій Іванович Крупко 1945 року з’явився на світ у селі Бондарях Остерського району на Чернігівщині – у межиріччі Дніпра і Десни. Згодом він жив у селі Бірках Козелецького району. Важка хвороба прикувала 12-річного підлітка до ліжка, але мужній і обдарований хлопець екстерном здобув середню освіту, взявся за перо.
Творчі спроби юнака з’явилися у районній газеті, а згодом і в обласній пресі. Анатолій Крупко за
...
Читати далі »
|
Для Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського місяць квітень особливий. 25 квітня (за н.с.) 1913 року пішов у засвіти український письменник та громадський діяч Михайло Коцюбинський. Згадуючи Митця та його особливу любов до Гуцульщини, редакція газети «Деснянська правда» 1963 року надала свої шпальти бібліографу Івано-Франківського педінституту В. Полєк для розміщення статті «Зачарований Гуцульщиною». Тож… «Гуцульські гори. Небо Криворівні… Як поривався він із-за
...
Читати далі »
|
Заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки письменників, відомий поет, прозаїк і журналіст Олекса Якович Ющенко (1917-2008) прожив яскраве, багате подіями і цікавими зустрічами життя. Він був автором близько 50 книг поезії, прози, збірок пісень, відомих далеко за межами України.
Любов до літератури і нахил до поетичної творчості привели талановитого юнака на філологічний факультет
...
Читати далі »
|
4 квітня 1941 року в містечку Ріпках на Чернігівщині народився Леонід Никифорович Горлач (Коваленко). Згодом його родина переїхала до села Червоний Колодязь Ніжинського району.
У шкільні роки юний поет Леонід Коваленко друкував свої вірші у Лосинівській районній газеті, був одним із переможців літературного конкурсу. Закінчивши філологічний факультет Ніжинського педагогічного інституту імені М.В.Гоголя
...
Читати далі »
|
І знову відкриваємо архівну справу 65 особового фонду Бориса Лозовського. Саме в ній сконцентровані газетні вирізки, присвячені Михайлу Коцюбинському.
На шпальті обласної газети «Деснянська правда» від 9 серпня 1961 року розміщено статтю кандидата філологічних наук О. Білан «Згадують сучасники Михайла Коцюбинського». У статті повідомляється про те, що світ побачив IV збірник Чернігівського літературно-меморіального музею М.М. Коцюбинського
...
Читати далі »
|
|