Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту – це пам’ятна дата, яку запровадила Генеральна Асамблея ООН першого листопада 2005 року. Чому ж вона припала на 27 січня? Тому що саме цього дня 1945 року солдати Першого Українського фронту визволили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.
Скільки точно людей було закатовано у цьому таборі – достеменно невідомо. Вчені називають цифри від півтора до 2,2 мільйона
...
Читати далі »
|
Провідні мотиви поезій Олексія Крачила – уболівання за долю України, роздуми над сенсом буття, призначення поета у суспільному житті, важливі морально-етичні теми. Кожен із його віршів глибоко пережитий автором. «Всі думки і почуття мої ніби вийняті з серця. Я хочу поділитися ними з моїми сучасниками», - писав Олексій Крачило у передмові до своєї першої поетичної збірки «Аксіоми серця» (2007). Тоді Олексій Володимирович виніс на суд читачів підсумок більш ніж двадцятирічної літературної роботи.
Віршувати юнак розпочав ще навчаючись у Козелецькій
...
Читати далі »
|
Дещо про адресата… Бочков Дмитро Панасович (1887–1982) народився у м. Остер Чернігівської губернії. У 1908 році закінчив Чернігівську духовну семінарію. Протягом 1909–1915 років працював у Контрольній палаті м. Вільно (нині м. Вільнюс, Литовська Республіка). У 1917 році переїхав до м. Черкаси, де у 1918 році заснував краєзнавчий музей, у якому працював 16 років. У 1934–1941 роках – коректор, завідувач відділу рукописів і стародруків Державної історичної бібліотеки України у м. Київ. До виходу на пенсію працював на різних посадах у Міністерстві
...
Читати далі »
|
Нашого земляка, уродженця Ічнянщини, Станіслава Олексійовича Шевченка справедливо називають витонченим ліриком і поетом серця. У його творчості гармонійно поєднуються традиційне спрямування письма і новаторські модерністичні ритми, безілюзорне чуття реальності й спрага чудес. Щемлива інтимна лірика Станіслава Шевченка переходить у лірику громадянську і філософську.
Закінчивши факультет кібернетики Київського
...
Читати далі »
|
Кожного року 22 січня в нашій державі відзначається День Соборності України. Офіційно його було встановлено Указом Президента України “Про День Соборності України” від 21 січня 1999 року № 42. Пам’ятний день присвячено події, що відбулася 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві. Саме тоді в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки (об'єднання) Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в єдину незалежну державу.
До річниці події в Чернігівському літературно-меморіальному
...
Читати далі »
|
На фотолистівці «Українська преса у 1912–1913 роках» розміщено більше трьох десятків періодичних видань, які надрукували некрологи і портрети Михайла Коцюбинського. На листівці видно газету «Громадський голос» з некрологом і портретом Михайла Коцюбинського у траурній рамці.
Листівки з портретом Михайла Коцюбинського виходили й у роки громадянської
...
Читати далі »
|
|