У червні 1909 року під час відпочинку на мальовничому італійському острові Капрі Михайло Коцюбинський познайомився з видатним скульптором Іллею Гінцбургом. Про їхнє спілкування письменник повідомляв дружині у листах. Разом із Гінцбургом вони мандрували на яхті в Tore del Greco – містечко під самим Везувієм. Там вони побували на народному святі.
Теплі спогади про знайомство і спільний відпочинок на прекрасному
...
Читати далі »
|
«Серед багатьох талантів, які породжує щедра українська земля, Довженків – особливий. У ньому поєднався художник з будівничим, педагог з письменником, філософ із ботаніком і кінорежисером. Він знав багато і про все мав свою думку. Кинуте ним слово добрим посівом западало в серця слухачів. Давало сходи», - писав літературознавець і мистецтвознавець Олег Бабишкін.
Олександр Петрович Довженко широко відомий в усьому світі як поет кіно і талановитий
...
Читати далі »
|
«Котляревський зробив… величезної ваги, просто-таки геніальне діло, давши свідомий почин молодому свіжому письменству і громадському рухові наново відродженого народу. А такі заслуги не забуваються, і коли український народ кладе й свого щось у загальносвітову скарбницю духовного надбання, то треба пам’ятати, що починалось у нас це з Котляревського», - писав Сергій Єфремов.
Творчість Івана Котляревського, зокрема його «Енеїду»,
...
Читати далі »
|
8 серпня виповнилося 110 років з дня народження видатного українського актора, народного артиста України і СРСР Олександра Дмитровича Гая. Понад півстоліття творчого життя митця було пов’язано зі Львівським національним академічним українським драматичним театром імені Марії Заньковецької. Також Олександр Гай добре знаний як педагог і кінорежисер. У його кінематографічному доробку – близько чотирьох десятків різнопланових ролей, зокрема у фільмах Київської кіностудії імені О.П.Довженка: «Григорій Сковорода», «Дмитро Горицвіт»,
...
Читати далі »
|
Марія Заньковецька – одна з найяскравіших драматичних актрис кінця ХІХ –початку ХХ століть. Її справедливо вважають символом і душею українського театру. Дебютувала Марія Заньковецька 27 жовтня 1882 року на сцені першого українського професійного театру під орудою Марка Кропивницького в місті Єлисаветграді (нині – м. Кропивницький) у ролі Наталки в п’єсі Івана Котляревського «Наталка Полтавка».
Сорок років працювала актриса в українському театрі.
...
Читати далі »
|
«…У садку було так гарно. Дбайливі татові й мамині руки зазнали тут багато праці. Батько й мати часто радились, які квіти де садовити, яких сортів дерева і кущі замовляти в садівництві. Восени їздили візником до садівництва Гофедіца або Зборовського, відбирали кращі щепи фруктових дерев. Біля ялинки, яку тато сам посадив під вікнами спочивальні, росла пишна красолька, яку він так любив. З лісу приносили заячу капусту, коріння папороті – і все це знаходило своє місце в садочку…
Кожен з нас, дітей, мав свою власну грядку,
...
Читати далі »
|
|