Різнобічна творча спадщина Бориса Дмитровича Грінченка є виявом його багатогранної обдарованості, широти духовних інтересів, активної любові до рідного краю і народу. Талановитий педагог, прозаїк, поет і драматург, перекладач і публіцист, організатор видавничої справи, лексикограф і громадський діяч підносив свідомість українців, стояв вірним Вартовим на сторожі рідного народу і його культури. 9 грудня виповнюється 160 років з дня народження Великого Українця.
«Справжня біографія Грінченка – то його невсипуща, безупинна,
...
Читати далі »
|
«Хто ви, отче Волянський?» - таку назву має дослідження Василя Гуменюка, науковця Львівського літературно-меморіального музею Івана Франка. Стаття вміщена у виданні Чернігівського заповідника Михайла Коцюбинського «Наукові записки» (випуск перший, 1996).
Національно свідомий священик греко-католицької церкви Олекса Миколайович Волянський (1862-1947) вірою і правдою
...
Читати далі »
|
5 грудня в Україні як і у багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день волонтера. Його заснували у 1985 році з ініціативи Генеральної асамблеї ООН.
Волонтери – це люди, що повністю безоплатно працюють там, де є потреба у їхній допомозі: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах, будинках престарілих, а ще – там, де іде війна. Без перебільшення можна сказати, що волонтерство – це не робота, а покликання або ж навіть спосіб життя та мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання,
...
Читати далі »
|
Багатим, яскравим, насиченим інтелектуально і естетично був духовний світ нашого земляка чернігівця Михайла Могилянського. Поет і прозаїк, перекладач і видавець, критик і літературознавець виявив талант у різних творчих сферах. Видання «Сіверянський літопис», «Скарбниця української культури», часопис «Літературний Чернігів» упродовж багатьох літ публікували цікаві змістовні матеріали про Михайла Могилянського, а також його дітей Ладю і Дмитра.
Цьогорічний №3/103 «Літературного Чернігова» напередодні
...
Читати далі »
|
3 грудня в Україні відзначають Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Його проголосила Генеральна Асамблея ООН у 1992 році.
Прикро констатувати той факт, що нерідко люди, що мають обмежені фізичні можливості, виключені з повноцінного життя суспільства. Дискримінація таких людей часто пов’язана і з фізичними, і з соціальними бар’єрами. Така ситуація – проблема
...
Читати далі »
|
|