Якось доньку Ліни Костенко Оксану Пахльовську запитали: «Чого б Ви побажали Мамі в День народження?». Ось її відповідь: «Мама дуже молода. Мамі ніко́ли не є років, їй є тисячоліть – і знання, і трагедій, і пошуків, і прозрінь. І їй є ота мить, з якої вона знову починає життя спочатку. А вона повсякчас починає життя спочатку. «Найвище уміння – почати спочатку / життя, розуміння, дорогу, себе».
А хто краще скаже за Поета ніж його вірші?
...
Читати далі »
|
19 березня минає 130 років від дня народження українського поета, перекладача і одного із неокласиків – Максима Тадейовича Рильського. Саме його перу належать такі поезії, як «Слово про рідну матір», «Троянди і виноград», «Дощ (Благодатний, довгожданний…), «Мова», «Яблука доспіли, яблука червоні…» та ін.
Дитинство та юність
...
Читати далі »
|
Уродженець селища Березна на Чернігівщині Іван Михайлович Корбач у неповних 18 літ став учасником бойових дій ІІ світової війни. Сержант-автоматник воював на Другому Білоруському фронті. Військовій службі Іван Корбач віддав понад три десятки літ.
Здобув освіту у Львівському загальновійськовому училищі, закінчив факультет журналістики Київського
...
Читати далі »
|
Хто не захоплювався кримськими оповіданнями Михайла Коцюбинського: «Під мінаретами», «В путах шайтана», «На камені», «У грішний світ»… Письменник працював у Криму протягом декількох років у складі філоксерної комісії та відвідав його у 1911 році з сім’єю. Всі разом мешкали в Сімеїзі у купця Мустафи Гафурова. Пізніше саме у цьому будинку було започатковано меморіальний музей письменника (на час написання статті у 1972 році було створено тільки літературно-художню експозицію).
У свої листах до видатного етнографа та
...
Читати далі »
|
Письменниця і журналістка Олена Михайлівна Конечна – різнобічна творча особистість, яскрава представниця сучасної урбаністичної літератури. Тривалий час вона працювала кореспонденткою Чернігівської обласної газети «Деснянська правда».
Олена Конечна неодноразово ставала лауреаткою обласного конкурсу «Краща книга року».
...
Читати далі »
|
У 1959 році Чернігівський літературно-меморіальний музей Михайла Коцюбинського отримав новий експонат – альманах «Хвиля за хвилею», виданий 1900 року. До нього увійшов твір Михайла Коцюбинського «Для загального добра». Цікаво, що обкладинка альманаху містить автограф Михайла Коцюбинського – «Любому Євгенові Тимченкові щирий Михайло Коцюбинський». Свого часу Михайло Коцюбинський подарував видання Євгенові Тимченку, з яким підтримував дружні стосунки. Але шлях примірника альманаху до музею розтягнувся майже на 60 років…
Пропонуємо ознайомитися з дописом,
...
Читати далі »
|
|