« 1 2 ... 70 71 72 73 74 ... 130 131 »
«Чим він був для України, для розвою її громадського та духовного життя, се відчуває кождий, хто чи то бачив на сцені, чи хоч би лише читав його твори; се зрозуміє кождий, хто знає, що він був одним із батьків новочасного українського театру, визначним артистом та при тім великим драматургом, якому рівного не має наша література» (Іван Франко).
Сьогодні, 29 вересня, минає 175 років від дня народження видатного українського драматурга й театрального діяча Івана Карпенка-Карого, творчість якого справедливо вважають «вершиною української драматургії 80–90-х років XIX – перших років XX століття» (Ростислав Пилипчук).
...
Читати далі »
|
Цими днями минає 130 років від дня народження талановитого українського поета, перекладача, педагога Аркадія Казки.
Народився Аркадій Васильович Казка 23 вересня в містечку Седнів у багатодітній чесній і порядній родині. З дитячих років для хлопчика зразком у всьому був батько – талановитий від природи чоловік, котрий гарно співав, керував церковним хором, малював, а в скрутні часи був вправним чоботарем.
...
Читати далі »
|
4 вересня виповнюється 55 років з прем’єрного показу у київському кінотеатрі «Україна» кінострічки Сергія Параджанова «Тіні забутих предків».
Події, що передували цьому дню, сколихнули почуття української інтелігенції і стали причиною хвилі протесту проти політичних репресій, яка вихлюпнулася під час показу. Зі сцени кінотеатру з вуст Івана Дзюби прозвучало повідомлення про політичні арешти, які відбулися влітку 1965 року.
...
Читати далі »
|
Як променем щастя, спахнувши, засяють
Ті очі, мов зорі,
А хвилі відради серденько гойдають,
Мов човен на морі,
Як хочеться долі і другим жадати,—
Тоді пам’ятайте про мене згадати.
Чи серце у грудях від горя заб’ється,
...
Читати далі »
|
«…чую і бачу на кожному кроці правду свою. І ту правду, якої вони просто не розуміють, яку через щось одягають в свою власну одіж, після чого й називають чимось неподобним. І хочеться мені вивести її голеньку перед очі читачів, такою, якою я бачу її», - писав В.Винниченко у листі до М.Коцюбинського, говорячи про свої твори, що зазнавали гострої критики з боку сучасників і, зокрема, старшого покоління українських письменників. Проте неоднозначний, темпераментний, модерний В.Винниченко, попри будь-яку критику, був одним з тих, чиї книги активно публікувалися і читалися не лише в Україні, але й поза її межами. А п’єси уже на початку ХХ століття ставилися на сценах європейських театрів.
...
Читати далі »
|
У номінації «Музичне мистецтво» на здобуття обласної літературно-мистецької премії імені М.Коцюбинського претендує Сергій Теребун за значний особистий внесок у розвиток та популяризацію музичного мистецтва Чернігівщини.
Теребун Сергій Іванович (1963 року народження) працює на посаді генерального директора — керівника художнього Чернігівського обласного комунального концертно-видовищного підприємства “Чернігівський обласний
...
Читати далі »
|
|