« 1 2 ... 71 72 73 74 75 ... 133 134 »
28 листопада, у четверту суботу місяця, в Україні вшановують День пам'яті жертв голодоморів. Його було запроваджено Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом.
Україна внаслідок геноциду 1932 – 1933 років, масових штучних голодів 1921 – 1923 та 1946 – 1947 років втратила мільйони людських життів. Через страшні масштаби злочину та цілеспрямовану політику тоталітарного режиму
...
Читати далі »
|
Поїзд летів, повний людського гаму. Здавалось, город витягує в поле свою залізну руку за мною і не пускає. Мене дратувала непевність, що тремтіла в мені: чи розтулить рука свої залізні пальці, чи пустить мене? Невже я вирвусь від сього зойку та увійду у безлюдні зелені простори? Вони замкнуться за мною, і надаремне клацати буде кістками залізна рука? І буде навколо і в мені тиша?
А коли все отеє сталось, так просто і непомітно, я не почув тиші: її глушили чужі голоси,
...
Читати далі »
|
Ми з вами вшановуємо пам’ять героїв і жертв різних історичних подій: Голодомор 1932–1933 років, битва під Крутами, трагедія Бабиного Яру… А тепер, у ХХІ столітті, ми стали сучасниками ще однієї масової трагедії нашої країни, спроби знищити українську націю, яка лише загартувала та переродила нас. 21 листопада в Україні відзначатимуть День Гідності та Свободи – особливе для нас свято, започатковане на честь двох подій, що змінили серця українців і нашу країну загалом, а саме Помаранчевої революції (2004 рік) і Революції Гідності (2013 рік).
...
Читати далі »
|
Інформаційна соціальна кампанія до Дня Гідності та Свободи у 2020 році, розроблена Національним музеєм Революції Гідності, відбуватиметься під започаткованим 2019 року гаслом “Вільні творити майбутнє”.
Ідея – попри різні політичні погляди, українці вміють об’єднуватись задля відстоювання основних цінностей. Прагнення свободи пробуджує гідність. Так було у 2004 році під час Помаранчевої Революції та у 2013–2014 роках під час Революції Гідності.
...
Читати далі »
|
…Марічка його прийняла, як би давно сподівалась: він буде з нею пасти овечки. А й справді! Нехай жовтаня та голубаня для себе б'ють в колокільці та вирікують в лісі, а він йме пасти її ягнята.
І як вони пасли!
Білі ярки, забившись у холодок під смереку, дивились дурними очима, як качались по мхах двоє дітей, дзвонячи в тиші молодим сміхом. Втомившись, вони забирались на біле каміння
...
Читати далі »
|
Кінематографічні традиції Чернігівщини давні й багаті. На Придесенні професіоналами й аматорами створено чимало науково-популярних, документальних, телевізійних і художніх кінострічок. Ціла низка фільмів присвячена Михайлові Михайловичу Коцюбинському і його творчості. Цьогоріч виповнилося 50 років з дня прем’єрного показу в Чернігові кінокартини «Родина Коцюбинських».
У серпні 1969 року до міста прибула творча група Київської кіностудії імені О.П.Довженка і розпочалися натурні зйомки
...
Читати далі »
|
|