« 1 2 ... 68 69 70 71 72 ... 141 142 »
27 серпня минає 165 років від дня народження Івана Франка – видатного українського поета, прозаїка, драматурга, літературного критика, науковця та публіциста, громадського і політичного діяча.
«Сьогодні я хочу познайомити вас з одним з найкращих українських письменників – з Іваном Франком. […] Невеликий, хоч сильний мужчина.
...
Читати далі »
|
27 серпня Богдану Сильвестровичу Ступці виповнилося би 80… Його гру на сцені і в кіно дивилися, затамувавши подих, його називали актором із Богом у серці. Його любили глядачі не лише в Україні, а і за кордоном. Вже більше п’ятдесяти років ім’я Б.Ступки залишається знаковим для української культури. Чимало ролей Богдана Сильвестровича, як у кінематографі, так і в театрі, золотими літерами увійшли до літопису справжніх мистецьких шедеврів. «Коли гойдаєшся на гойдалці, треба гойдатися і ні про що не думати. Так набагато простіше», – вважав актор і повністю перевтілювався у героя, якого грав.
Народився Богдан Сильвестрович Ступка 27 серпня
...
Читати далі »
|
«Справі розбудження українського духу віддав свої сили і свої помисли…» Так писав І.Франко про відомого письменника другої половини ХІХ ст. О.Кониського. Його активна участь в українському національно-визвольному русі виявилась головною причиною того, що в радянській період ім’я О.Я.Кониського, а також його громадська діяльність та літературна спадщина стали предметом несправедливих замовчувань та незаконних фальсифікацій.
Сучасник М.Коцюбинського і М.Старицького, П.Мирного і Б.Грінченка. Йому довелось жити і творити в чи не найважчий для нашої
...
Читати далі »
|
«З письменників 90-х років українська критика відзначила ймення корифеїв: Лесі Українки, Коцюбинського, Стефаника. На них вона й спиралася найбільше. Ім’я ж Яновської пройшло якось непомітним. Тим часом, як відомо, другорядні письменники, буває, далеко краще одбивають життя своєї доби, ніж так звані корифеї. Бо вони, як ліхтарі, освітлюють його навколо, а ті прожекторами впинаються в майбутнє. Тому-то останні й лишаються незрозумілими для покоління» (Михайло Драй-Хмара).
...
Читати далі »
|
Про її життя та творчість писали найвизначніші поети, прозаїки, літературознавці із Західної української діаспори, зокрема Улас Самчук, Дмитро Донцов, Наталя Лівицька-Холодна, Юрій Шевельов. Олена Теліга народилася в Росії, виросла між двома світовими війнами та виховувалася на традиціях учасників української визвольної війни 1917-1921 рр, більшість яких після національної катастрофи опинилися в еміграції.
Олена Шовгенів (дівоче прізвище Олени Теліги) – вишукана красуня, аристократка, стала ще й прекрасною поеткою, яка,
...
Читати далі »
|
|