« 1 2 ... 31 32 33 34 35 ... 143 144 »
Майже два десятки літ жив у Чернігові талановитий графік, живописець і поет, поет, мемуарист і фотомитець Михайло Іванович Жук. Тут він знайшов добрих друзів, талановитих учнів і кохану дівчину Анастасію Григорівну Павловську. На початку 1909 року вони одружилися.
Жуки були дуже гармонійною парою. Чарівна вчителька рукоділля народила двох синів: Миколу і Георгія. Багато випробувань
...
Читати далі »
|
27 жовтня у віці 84 років відійшов у вічність знаний український художник-монументаліст, лавреат Шевченківської премії Анатолій Васильович Гайдамака.
Майбутній митець народився 9 червня 1939 року у с.Волосківці на Чернігівщині. Мистецьку освіту здобував у Харківському художньому училищі та Московському вищому художньо-промисловому училищі (за фахом «Монументально-декоративне мистецтво»). Згодом, 1960-70-х рр. працював художником-архітектором у інституті «Київпроект». Та музейній спільноті України він запам’ятався як автор оформлення чималого переліку музеїв по всій країні та й поза її межами.
...
Читати далі »
|
Українська мова – солов’їна, чиста. Мовознавець, лексикограф, історик церкви, педагог Іван Огієнко вважав, що українська мова для нас, українців, є нашою національною ознакою. В його дослідженнях чітко прослідковується думка, що в мові – наша культура, сутність нашої свідомості. І тому 27 жовтня, всі українці мають згадати що сьогодні День української писемності та мови. Його традиційно відзначають у День пам’яті Преподобного Нестора Літописця, якого вважають автором Повісті минулих літ.
Через перехід на новий календар дата Дня пам’яті
...
Читати далі »
|
26 жовтня минає 150 років від дня народження чернігівського художника і педагога Валентина Зенченка.
Митець народився 1873 року у с. Домашлин на Чернігівщині. Мистецьку освіту здобував у Петербурзі в художній школі Товариства заохочування мистецтв та училищі технічного малювання. З 1919 року мешкав у Чернігові. Працював у губнаросвіті, брав участь в оформленні міста до свят. Із середини 1940 р. почав втрачати зір. Після закінчення Другої світової війни давав приватні уроки чернігівським художникам. З 1946 р. – член Спілки художників України.
...
Читати далі »
|
Жовтень – це місяць, коли виповнюється 140 років від дня народження відомого українського художника, ілюстратора Михайла Жука. Аби поговорити про нього, дізнатися про життєвий і творчий шлях митця, зокрема про його роботи як художника, 19 жовтня до мистецької вітальні на захід «Білим і чорним хотів би я бути…» завітало чимало гостей. Зібравшись за невеликими круглими столиками з ажурними скатертинами та зігріваючись ароматним чаєм, гості слухали цікаву розповідь ведучої творчого проєкту Наталії Коцюбинської.
У декого Михайло Жук як художник асоціюється з
...
Читати далі »
|
Після степової Бесарабії 1895 року Михайла Коцюбинського перевели у Кримський філоксерний комітет. Письменник працював на околицях Алупки – у Симеїзі, Кастрополі, Куру-Узені. Це були наймальовничіші місця півострова з резиденціями найвищої знаті держави. Михайла Коцюбинського зачарувала місцева гірська природа. В одному з листів того періоду літератор зізнався: «Крим зробив на мене таке сильне вражіння, (краса природи не тільки вразила мене, а й пригнітила), що я ходив тут як уві сні…»
Щасливі літні місяці 1896-го, проведені спільно з молодою
...
Читати далі »
|
|