« 1 2 ... 31 32 33 34 35 ... 131 132 »
Кожного року у травні українці відзначають Всесвітній день вишиванки. Це свято порівняно молоде - з’явилося воно 2006 року, але, незважаючи на це, почало швидко набирати популярності.
Запропонувала відзначати День вишиванки студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Спочатку цього дня у вишиванках приходили на заняття лише студенти та викладачі цього вузу, пізніше свято
...
Читати далі »
|
Чи знаєте ви, що сьогодні, 15 травня, - Міжнародний день сім’ї? А це означає, що є чудова нагода сказати добрі і теплі слова своїм рідним – батькам, дідусю й бабусі, сестрі і брату, племіннику чи племінниці, хрещеним батькам та іншим родичам і влаштувати теплий сімейний вечір.
Історія цього свята бере свій початок із кінця минулого століття. Починаючи з 1980-х років
...
Читати далі »
|
Станіслав Панасович Реп’ях – ціла епоха в українській культурі. Ніжний лірик і гострий сатирик, публіцист, майстер художнього перекладу прозових і поетичних перлин світового письменства, глибокий знавець історії, вдумливий літературний критик, мудрий наставник творчої молоді, автор текстів і музики популярних далеко за межами України мелодійних пісень, палкий захисник національних святинь,
...
Читати далі »
|
Цього подвижника українського культури Іван Франко назвав «феноменально щасливим збирачем усякого етнографічного матеріалу». Володимир Гнатюк з юнацьких літ був фанатично відданим цій нелегкій справі. Завдяки йому дійшли до нащадків унікальні перлини фольклору гуцулів, бойків, лемків та ін.
Львівське Наукове Товариство імені Шевченка випустило десятки томів етнографічних збірників, що зафіксували
...
Читати далі »
|
У квітні 1890 року номер 8-й львівського дитячого двотижневика «Дзвінок» уперше опублікував вірш Михайла Коцюбинського «Наша хатка». Це був літературний дебют молодого автора. За два місяці письменник вирушив до Галичини. У Львові початківець зустрівся з видавцями та редакторами часописів «Дзвінок», «Правда», «Зоря» В.Шухевичем, О.Барвінським, В.Лукичем і отримав замовлення на нові твори. Знаковою подією стало знайомство Михайла Коцюбинського з Іваном Франком.
У 1896 році Коцюбинський був запрошений Франком до
...
Читати далі »
|
|