« 1 2 ... 65 66 67 68 69 ... 133 134 »
Наближається поважна дата – 180 літ з дня народження нашої землячки, подвижниці вітчизняної педагогічної ниви Христини Данилівни Алчевської. Чернігівці по праву пишаються видатними теоретиками благородної освітньої справи, пов’язаними з поліським краєм. Це К.Ушинський, Л.Глібов, О.Кониський, С.Русова, Г.Ващенко. Тепло сердець, знання і любов ці ентузіасти педагогічної справи віддавали дітям і дорослим учням, спонукали їх до пізнання світу і розуміння свого місця в ньому, сприяли розвитку творчих здібностей вихованців та усвідомленню ними людської і національної гідності в глухі часи тотальних утисків українства взагалі.
...
Читати далі »
|
— І що ж ви робите, скоро знайдете її? — поважно поспитав Замфір.
— А те, що з паршивою вівцею в отарі. Навіть більше: ми зрубуємо кущі, палимо їх, а коріння з філоксераю труїмо отрутою в землі... і таким побитом не пускаємо її далі, на здорові виноградники.
В юрмі зчинився розрух.
— Чуєте? Вони рубають нам виноградники!
...
Читати далі »
|
Леонід Никифорович Горлач (Коваленко) народився 4 квітня 1941 року на Чернігівщині в мальовничому містечку Ріпки, потім із батьками переїхав на Ніжинщину, до села Червоний Колодязь. У школі навчався добре, любив читати. Отож, коли настав час обирати ВНЗ для здобуття освіти, вступив до Ніжинського державного педагогічного інституту на філологічний факультет. У літературній студії вишу, якою керував Дмитро Наливайко (нині відомий літературознавець, доктор філологічних наук), розвинувся і розквітнув талант юнака.
По закінченню вишу Леонід Горлач йде
...
Читати далі »
|
Вересень 2006 року. День народження М.Коцюбинського і вручення обласної літературно-мистецької премії його імені. Того дня лауреатом у номінації «Проза» стала знана чернігівська авторка і викладачка Ганна Василівна Арсенич-Баран - яскрава, життєрадісна, надзвичайно світла людина з щирою посмішкою, що дрібними іскорками завше миготіла в її очах.
Проте дружня співпраця Ганни Василівни як літераторки і викладача Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. К.Д.Ушинського та Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М.Коцюбинського розпочалася значно раніше.
...
Читати далі »
|
«Немає на землі гімну урочистішого, ніж лепет дитячих вуст» (В.Гюго)
Сьогодні, 29 березня, минає 140 років від дня народження Марії Омелянівни Ленерт-Домбровської, знаної під псевдонімом Марійка Підгірянка, який звучить по-дитячому ніжно та лагідно, асоціюючись у багатьох наших сучасників із безтурботним босоногим дитинством. Цій надзвичайній жінці судилося прожити довге життя, яке (можна без перебільшення сказати) вона присвятила дітям, плідно й натхненно працюючи на педагогічній і літературній ниві. Коли навесні 1961 року Марійка Підгірянка святкувала своє вісімдесятиліття
...
Читати далі »
|
Хо вступає в здоровезну кам'яницю, лізе, покректуючи, по ступанці високо, аж «під небо», і втискається в маленьку кімнату, в найтемніший закуток. В кімнаті — як в улику: гучний гомін молодих голосів бринить усіма тонами радості й смутку. То за столом, при світлі лампи, зібралася в гурточок молодіж, щоб, розійтись різними шляхами, востаннє, може, поділитися вражіннями пережитого та надіями на будучину.
Бачить Хо перед собою людей, повних сили, енергії, віри, злучених з собою теплими,
...
Читати далі »
|
|