« 1 2 ... 61 62 63 64 65 ... 133 134 »
«Справжнє татарське царство без жодного впливу Московщини», - саме таким побачив Крим Михайло Коцюбинський, коли вперше потрапив туди навесні 1895 року. Його надзвичайно вразила мальовнича природа і екзотичні, як для європейця, звичаї і культура кримських татар – корінного народу півострова, чиї традиції і побут письменник згодом описав у свої творах. Нині кримськотатарський народ є найчисельнішим корінним народом Криму і Української держави загалом, оскільки сформувався на території, яка сьогодні перебуває у міжнародно визнаних кордонах України, і не має державності поза її межами.
Сьогодні, 26 червня, в Україні відзначається День кримськотатарського прапора.
...
Читати далі »
|
У номінації «Проза» на здобуття обласної літературно-мистецької премії імені М.Коцюбинського претендує Віталій Корж за книгу «Еківоки».
Віталій Терентійович Корж – український політик, економіст, меценат. Народний депутат України 4-6 скликань. Кандидат економічних наук.
Народився 16 серпня 1938 року в селі Дроздівка (Куликівський район, Чернігівська область).
...
Читати далі »
|
У номінації «Поезія» на здобуття обласної літературно-мистецької премії імені М.Коцюбинського претендує Ніна Полив’яна за книгу «Акорди слова».
Ніна Степанівна Поливʼяна народилася в козацькому селі Велика Дівиця на Прилуччині. Школу закінчувала в сусідній Малій Дівиці. Трудове життя розпочала піонервожатою в Петрівській та Малодівицькій школах. Працювала завідуючою Бюро добрих послуг, завідуючою дитячим сектором при Будинку культури
...
Читати далі »
|
Нині Іванові Васильовичу Миколайчуку виповнилося б 80 років. На жаль, надто коротким було його земне життя – всього 46. Суха офіційна статистика говорить, що творчий доробок актора, сценариста і режисера Івана Миколайчука становить 34 ролі в кіно, 9 сценаріїв і 2 режисерські роботи. У свідомості мільйонів шанувальників його потужного таланту ім’я Митця асоціюється, насамперед, із епохою світового тріумфу українського кіно, з фільмами «Тіні забутих предків», «Сон», «Анничка», «Білий птах із чорною ознакою», «Захар Беркут», «Вавилон – ХХ», «Така пізня, така тепла осінь».
Творчість Івана Миколайчука пронизує життя людей
...
Читати далі »
|
Василь Шкляр – один із найвідоміших сучасних українських письменників, твори якого стали улюбленими багатьох. Серед найвизначніших романів Василя Шкляра – «Залишинець. Чорний ворон», «Троща», «Ключ», «Треба спитати у Бога», «Елементал», «Праліс», «Кров кажана» та інші. Культовий роман «Ключ» зібрав чималу колекцію нагород і в останні роки був 12 разів виданий в Україні та за кордоном. Твори Василя Шкляра вже перекладені багатьма іноземними мовами – англійською, болгарською, шведською, словацькою.
2017 року письменник завітав і до Чернігова – в
...
Читати далі »
|
У номінації «Поезія» на здобуття обласної літературно-мистецької премії імені М.Коцюбинського претендує Ольга Пилипчук за книги «Борзнянським шляхом», «Ангели в бронежилетах», «Іду в Мотронівку», «Куліш в Мотронівці», «Роздуми Ганни Барвінок».
Українська поетеса Пилипчук Ольга Андріївна народилася 10 вересня 1941 року на Чернігівщині (хутір Мотронівка – Кулішівка). Навчалася в м. Ніжин Чернігівської області, після чого тривалий час
...
Читати далі »
|
|