« 1 2 ... 56 57 58 59 60 ... 141 142 »
14 жовтня вся Україна відзначає державне свято – День захисників та захисниць України, що було встановлено Указом Президента України № 806 від 14 жовтня 2014 року. Цей день нерозривно пов’язаний із військовими традиціями та українським козацтвом, найкращі традиції яких успадкували наші воїни, що й нині боронять незалежність та цілісність нашої держави. Тож недаремно свято захисників та захисниць України відзначають в той самий день, що і День українського козацтва та Свято Покрови Пресвятої Богородиці.
...
Читати далі »
|
29 вересня – день, коли всі ми, українці, згадуємо про жертв Бабиного Яру – урочища на північно-західній околиці Києва, що стало всесвітньо відомим місцем трагедії. 29 та 30 вересня 1941 року тут розстріляли близько 34-х тисяч євреїв, жителів столиці. І це лише офіційна інформація.
Всього ж нацисти розстріляли у Бабиному Яру понад сотню тисяч цивільних та військових у 1941-1943 роках.
...
Читати далі »
|
Сад Михайла Коцюбинського прекрасний будь-якої пори: із ранньої весни і до пізньої осені тут триває цвітіння різних квітів. Та є у садку одна рослина, яка привертає до себе увагу кожного відвідувача, незважаючи на те, що сама не може розквітнути у нашому кліматі. Що це за рослина? Це агава, родзинка саду Михайла Коцюбинського.
Агаву побачив письменник на острові Капрі. Рослина настільки вразила його, що він описав її у своєму творі
...
Читати далі »
|
Художник слова, просвітянин, митець, імпресіоніст, учитель, батько, чоловік, працівник статистичного бюро, філоксерної комісії – усе це він, Михайло Михайлович Коцюбинський. 17 вересня виповнюється 158 років із дня його народження.
Михайло Коцюбинський був людиною з великим серцем. А як інакше? У своїй родині він був улюбленцем. «…Багато він давав сім'ї, але й багато мав од неї. Все було пристосоване для того, щоб «таткові»... було гарно жити, щоб не заважати йому, не турбувати дрібницями, коли
...
Читати далі »
|
Творчий спадок Олени Львівни Кульчицької – джерело естетичного захвату її сучасників і нащадків, дивовижний світ гармонії і вічної краси. Мисткиня багатогранного обдарування і високої культури віртуозно володіла пензлем і різцем, техніками акварелі, офорта, гравюри на дереві та лінолеумі. Олена Кульчицька плідно працювала в галузях живопису, станкової та книжкової графіки, декоративно-ужиткового мистецтва, досліджувала народну архітектуру та народний одяг західних регіонів України.
Унікальний самобутній стиль художниці,
...
Читати далі »
|
|