« 1 2 ... 54 55 56 57 58 ... 131 132 »
Мабуть, у кожній сім’ї всі члени родини мають своє визначене місце за обіднім столом. Так було і в сім’ї класика української літератури Михайла Коцюбинського. Звернувшись до книги спогадів Ірини Коцюбинської, можна дізнатися про правила, за якими жила її родина.
«Батьки привчали нас до порядку: щоб одяг у нас був чистий і охайний, щоб по стільцях не було розкидано ніякої одежі, а в кімнатах було прибрано, стояли букети свіжих квітів. В певні години вся родина збиралася
...
Читати далі »
|
18 грудня знаній літературознавиці, відомій громадській діячці- шістдесятниці, племінниці Михайла Коцюбинського Михайлині Коцюбинській виповнилося би 90 років.
Вона була почесною докторкою Національного університету «Києво-Могилянська академія». Лауреаткою Національної премії України імені Тараса Шевченка (2005) за збірник літературнознавчих праць «Мої обрії», Премії імені Василя Стуса (1994), Чернігівської обласної премії ім. М.Коцюбинського (2003), Премії імені Олени Теліги (2001), Літературної премії імені Олександра Білецького (1993), премії ім. П.Куліша.
...
Читати далі »
|
У меморіальному будинку в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського зберігається оригінальна річ – попільничка у вигляді санчат, що належала Михайлові Коцюбинському. Про неї цікаву розповідь залишила дочка класика Ірина Коцюбинська у своїй книзі «Спогади і розповіді про М.М.Коцюбинського».
«Сьогодні неділя. Тато не йде на роботу. Це для нас, дітей, ціле свято.
...
Читати далі »
|
5 грудня у світі, зокрема і в Україні, відзначають Міжнародний день волонтера. Його було засновано ще 1985 року відповідно до ініціативи Генеральної Асамблеї ООН. В нашій же державі волонтерський рух з’явився у 90-х роках. Офіційно його було визнано в постанові Кабміну від 10 грудня 2003 року.
Вважають, що волонтерський рух вперше з’явився на початку ХХ століття, коли у Франції втілили перший волонтерський проєкт. У ньому
...
Читати далі »
|
Яскрава і багатогранна особистість Миколи Вороного вражає потужністю творчого темпераменту. Поет, актор, режисер, літературний і театральний критик, мистецтвознавець, педагог, перекладач, організатор видавничої справи, він стрімко увірвався в літературу, запропонувавши читачеві молодих героїв, оригінальну поетику, епатажність і розкутість. Водночас у поезіях Вороного домінують вічні загальнолюдські цінності. Його ідеалом є патріот, готовий на самопожертву заради України, лицар Правди і Краси.
Творчість Вороного – зразок високої
...
Читати далі »
|
Блискучим новелістом і повістярем увійшов до свідомості читачів старшого покоління Григір Тютюнник. Українську художню прозу не уявити без його, хай кількісно невеликої, але справді вагомої літературної спадщини.
Письменник пішов із життя передчасно й трагічно, молодим. Тільки-но вийшов із юності, із важких післявоєнних років Другої світової, де навіть підліткам нерідко доводилось брати на себе нелегку ношу дорослих.
...
Читати далі »
|
|