« 1 2 ... 16 17 18 19 20 ... 130 131 »
150 років тому, 4 грудня (22 листопада) 1873-го, в Чернігові народився Михайло Михайлович Могилянський. Талановитий новеліст, перекладач, літературний критик опублікував у 1910-х роках низку оповідань у журналах «Літературно-науковий вісник», «Українська хата», газеті «Рада». Михайло Могилянський підтримував дружні взаємини з Михайлом Коцюбинським, перекладав його твори на російську мову. Саме під впливом старшого товариша Могилянський розпочав активну письменницьку діяльність українською мовою.
Їхнє знайомство відбулося влітку 1896 року в
...
Читати далі »
|
27 листопада 1863 року в містечку Гура-Гумора на території тодішньої Австро-Угорської імперії з’явилася на світ Ольга Юліанівна Кобилянська. Нині минає 160 літ з дня народження письменниці, чиє ім’я засвідчило вростання української літератури в європейський контекст. Світовідчуттю Ольги Кобилянської притаманна особлива наповненість яскравими емоціями і романтичними настроями. У літературних текстах письменниця створила неповторну почуттєву модель художнього світу і власного буття в ньому.
З юних літ полюбила Ольга Кобилянська розкішну
...
Читати далі »
|
«Книжечки Ваші – дорогий подарунок – дістав і прочитав. Яка прекрасна мова! Читав – наче погожу воду у спеку пив. Яке знаття народних звичаїв, народного життя! Спасибі Вам ще раз сердечне», - писав М.Коцюбинський у травні 1909 року у листі до І.Нечуя-Левицького. Нині ми знаємо Івана Семеновича як видатного українського письменника, етнографа, фольклориста і педагога, автора десятків художніх і публіцистичних творів, перекладача, який разом з П.Кулішем та І.Пулюєм здійснив перший україномовний переклад Біблії. Нині наприкінці осені – 25 листопада – минає 185 років з дня народження цього видатного українського белетриста.
...
Читати далі »
|
З 25 листопада до 10 грудня в Україні та в багатьох країнах світу починається акція «16 днів проти насильства». Її мета – привернення уваги всього світу до проблеми насильства у будь-яких його проявах та пошуки способів подолання цього негативного соціального явища. Тут мова йде не лише про насильство в сім’ї, зокрема жорстоке поводження із дітьми чи жінками, а і про проблему торгівлі людьми. На знак підтримки люди в різних країнах світу на свій одяг пов’язують помаранчеву стрічку. Помаранчевий – офіційний
...
Читати далі »
|
Одна із останніх світлин письменниці була подарована Чернігівському музеєві Михайла Коцюбинського в листопаді 1940 року. На той час припало 55-річчя літературної діяльності Ольги Кобилянської. Знаменну дату українці відзначили у Чернівцях. Через багаторічну недугу Ольга Юліанівна не могла прибути на святкування до міського театру, тому слухала численні привітання і відповідала на них по радіо. Наступного дня група українських літераторів відвідала ювілярку вдома, на тихій вулиці Одобеску.
Ольга Юхимівна через два паралічі втратила силу в ногах і була змушена переважно сидіти в кріслі, в якому рідні
...
Читати далі »
|
Чернігів завжди надихав художників своїми краєвидами. І кожен живописний твір мимоволі стає мистецьким переосмисленням знайомих нам картин міського життя, в якому автор завжди знаходить незвичний ракурс чи особливу деталь в кольорах, освітленні, хитросплетінні візуальних образів, тим самим спонукаючи споглядача його живопису подивитися на світ очима митця, відкрити для себе нові горизонти сприйняття дійсності.
Саме такими є роботи чернігівської мисткині Олени Володимирівни Саченко, яка 2012 року була відзначена обласною літературно-мистецькою премією ім.М.Коцюбинського у номінації «Декоративне та образотворче мистецтво» за цикли робіт «Мій Чернігів» та «Шлях душі».
...
Читати далі »
|
|