« 1 2 ... 14 15 16 17 18 ... 133 134 »
Сьогодні в рубриці Фотожиттєпис презентуємо вашій увазі фото, зроблене напередодні війни, 13 червня 1941 року, біля квітника, у садибі-музеї Панаса Мирного, невдовзі після його відкриття (музей був відкритий у 1940 році). У саду все ще так мирно і затишно. Обличчя всіх усміхнені і безтурботні, і лише зажурена дружина Панаса Мирного неначе убачає крізь час, що трохи більше ніж за тиждень – війна. І які страшні, жахливі випробування випадуть на їхні родини, на весь український народ.
Дуже схожі садиби відомих письменників Панаса Мирного
...
Читати далі »
|
В історію української літератури Павло Григорович Тичина увійшов як поет-новатор, який збагатив лексику, ритміку, музично-зображальні можливості української поезії, створив власний поетичний стиль, який отримав власну назву — «кларнетизм». Його поезія сповнена ніжним музичним звучанням, ритмом, який притаманний реаліям життя. Творчість Павла Тичини — одна з вершин української поезії. Митець належав до когорти талановитих поетів-модерністів свого часу.
Павло Григорович Тичина народився 23 січня 1891 р. в с. Пісках на Чернігівщині
...
Читати далі »
|
Пам’ятник М.М. Коцюбинському був встановлений у садибі письменника 22 січня 1974 року, до 110-ї річниці з дня народження класика української літератури. Символічно, що ця подія сталася у день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.
Задумливий Михайло Михайлович неначе присів відпочити у тіні ялин біля входу у сад, тримаючи в руках книжку. Скульптуру виготовлено з кованої міді. На її відкриття була запрошена
...
Читати далі »
|
Третього лютого минає 160 років з дня народження яскравого самобутнього письменника широкого творчого діапазону Володимира Івановича Самійленка. У його доробку – поезія, сповнена ніжної любові до свого народу і рідної землі, пʼєси, оповідання. Шанували Самійленка як талановитого журналіста, перекладача і сатирика.
Чернігівці з повним правом вважають літератора своїм земляком, адже в нашому краї Володимир Самійленко жив, працював і
...
Читати далі »
|
Вагомість і значущість творчого внеску Ольги Кобилянської у вітчизняну культуру її нащадки бачать у поєднанні модерно-психологічної манери письма з національно-патріотичною ідеєю. Згідно з «Автобіографією», видатна літераторка, «пишучи що-будь, довше чи коротше, лиш одно мала в душі: Україну, ту велику, пишну, пригноблену, сковану Україну, її одну й ніщо інше».
Нелегким був життєвий і творчий шлях Ольги Кобилянської. Все її життя
...
Читати далі »
|
|