« 1 2 ... 17 18 19 20 21 ... 130 131 »
«Не правда ж, є наче щось спільне між вогнями і співом? Як окремі вогні вгорі змішали свій дим, так і окремі хори, як пломінь, сильні й яскраві, зіллялись в нестройну хвилю, в мозаїку згуків. Є в сьому якась дика принадність, щось воно будить. Я сам хочу співати, своє щось, окреме, аби співати. Розкласти священний вогонь і видобуть з грудей дрімаючий предківський голос», - так М.Коцюбинський у нарисі «Як ми їздили до Криниці» описує свої враження від вечірнього дійства, яке йому доводилося спостерігати під час поїздки на ярмарок у с.Єнківці Лубенського повіту.
Згодом враження отримані під час подорожі будуть творчо переосмислені письменником та ляжуть в основу новели, що з’явилася на світ 115 років тому у листопаді 1908 року.
...
Читати далі »
|
Незадовго до від’їзду Михайла Коцюбинського до Італії у квітні 1909 року його відвідав почесний гість – дослідник слов’янських літератур Нобелівського інституту при Шведській королівській Академії наук Альфред Єнсен. «Його приїзд до Чернігова був визначною подією. Пригадую, з яким хвилюванням чекали Єнсена в нашій господі. Михайло Іванович Жук, який був у той час у нас, виглядав гостя, бо батько, лежачи в ліжку, не міг відповідним чином його зустріти. Татові було прикро, що в цей весняний день здоров’я не дозволяло йому не тільки
...
Читати далі »
|
Кожного року у другу неділю листопада відзначають День виноградаря і винороба. Цьогоріч свято припадає на 12 листопада. Зігрітий теплим промінням українського сонця, вирощений з любов’ю виноград у руках справжніх професіоналів перетворюється на неймовірно смачний продукт.
Цікаво, що полюбляв налите сонцем виноградне вино і Михайло Коцюбинський. Перебуваючи в Неаполі, він писав своїй дружині: «…Сьогодні кур’єр примчав мене до Неаполя. Обідаю. Знайшов ресторан, у якому колись обідав.
...
Читати далі »
|
«З невимовною тугою у серці берусь я за перо, щоб подати відомості про смерть нашого славетного поета байкаря Леоніда Івановича Глібова, який упокоївся 29 жовтня р.1893 о другій з половиною годині вранці, проживши на світі 66 років і 8 місяців з днями», - писав український громадсько-політичний діяч, чернігівець О.Тищинський у життєписі свого близького приятеля. Згодом, створений ним біографічний нарис було опубліковано замість передмови у збірці творів Л.Глібова, що була укладена видавництвом «Вік» та вийшла друком у Києві 1904 р. Ця збірка з дарчим підписом Олександра Глібова донині зберігається у меморіальній бібліотеці М.Коцюбинського.
...
Читати далі »
|
Чи знаєте ви, що сьогодні, 8 листопада, - це особлива дата для Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського. Чому? Тому що саме цього дня 88 років тому перші відвідувачі переступили поріг меморіального будинку. Відтоді садиба Великого Сонцепоклонника гостинно відчиняє свої двері для кожного, хто прагне дізнатися більше про її господаря, - класика української літератури, письменника-імпресіоніста Михайла Коцюбинського.
Будинок письменника перетворився на музей стараннями
...
Читати далі »
|
|