« 1 2 ... 13 14 15 16 17 ... 133 134 »
6 березня 1939 р. у Києві в парку навпроти сучасного Київського національного університету імені Тараса Шевченка було відкрито пам’ятник Великому Кобзареві. Ця подія була приурочена до 125-ліття від дня народження митця. Постать Т.Шевченка висотою 6,45 м. було відлито з бронзи за проєктом скульптора Матвія Манізера і встановлено на постамент з червоного граніту заввишки 7,3 м, що був спроєктований архітектором Євгеном Левінсоном. І нині – 85 р. потому – пам’ятник Тарасу Шевченку у центрі столиці лишається знаковим місцем для українців.
«Тяжке було життя Т.Шевченка, така ж, я б сказав, тяжка й історія будування йому пам’ятника»,
...
Читати далі »
|
Ще задовго до свого офіційного відкриття (перших відвідувачів прийняв 8 листопада 1935 р.) музей, як магніт притягував до себе людей. Відвідувачі, яких було чимало, часто висловлювали свої побажання якнайшвидшого його відкриття.
Серед інших поважних гостей - актори Чернігівського державного обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка, який на початку 1934 р. отримав статус стаціонарного. Члени трупи театру неодноразово відвідували музей - про це свідчать відгуки у гостьовій книзі. Одне з них від 06.09.35 р.
...
Читати далі »
|
Позиція музею щодо інциденту, який виник при підготовці та публікації допису рубрики #фотожиттєпис про спільне фото Тараса Франка і Хоми Коцюбинського.
З прикрістю визнаємо, що при публікації згаданого допису сталася помилка з посиланням на джерела використаної інформації. На жаль, внаслідок цього виникли непорозуміння щодо наукової доброчесності співробітника музею. Запевняємо, що ми не прагнемо
...
Читати далі »
|
Відомо, що у Михайла Михайловича Коцюбинського та Івана Яковича Франка були тісні дружні стосунки. Знайомий був з чернігівським письменником і один із синів І. Франка – Тарас. Ось уривок з його спогадів: «…тато сказав нам заздалегідь, що в Криворівні перебуває славний новеліст, автор «Фата моргана» Михайло Коцюбинський… Коли ми познайомились із шановним письменником, він сказав між іншим: - От, бачите, заборонили мені лікарі лежати довго на сонці, але я вважаю кращим загинути від сонця, ніж жити в темряві…».
Тарас був надзвичайно схожий на
...
Читати далі »
|
Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник М.М.Коцюбинського продовжує плідно співпрацювати з Чернігівським фаховим музичним коледжем імені Л.М.Ревуцького. Цього разу результатом співпраці стала літературно-музична постановка до 10-ї річниці Дня Героїв Небесної Сотні.
Прем’єра музичної композиції відбулася 20 лютого в стінах музичного коледжу. А сьогодні, 22 лютого, вона
...
Читати далі »
|
Щорічно весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови 21 лютого. Це свято з’явилося нещодавно. Його запровадили наприкінці 1999 року на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО для захисту культурної та мовної багатоманітності.
Подія, що передувала заснуванню Міжнародного дня рідної мови, була трагічною. 21 лютого 1952 року в Бангладеші люди вийшли на демонстрацію проти заборони влади використовувати рідну мову країни – бенгальську мову. Ця демонстрація була жорстоко
...
Читати далі »
|
|