« 1 2 ... 12 13 14 15 16 ... 133 134 »
Актом передачі від 16 грудня 1934 року, за постановою Чернігівського облвиконкому від 15 жовтня 1934 року, відділом комунального господарства Чернігівської міської ради заповіднику було передано в безтермінове та безкоштовне користування присадибна ділянка і садиба Коцюбинського. І коли Хома Михайлович взявся влаштовувати музей, то постало питання впорядкування території. Садиба Коцюбинського розташована на підвищенні. Зі сходу і півдня ділянка закінчується урвищем, де внизу присадибні ділянки жителів вулиці Холодний Яр упираються у схил. Увесь
...
Читати далі »
|
Відразу після утворення у 1934 році, музей привернув до себе увагу громадськості. Велика кількість людей хотіла більше дізнатись про життя великого Сонцепоклонника, а саме про те, про що не пишуть у підручниках. Окрім екскурсій по упорядкованих експозиціях, музейні працівники проводили лекції, бесіди, консультації з популяризації великої творчої спадщини письменника.
Популярність музею росла. Він набув республіканського значення. З різних куточків країни приїздили до садиби Михайла
...
Читати далі »
|
Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник Михайла Коцюбинського із задоволенням долучається до Всеукраїнської акції «Національний тиждень читання. Читання поезії», яку зорганізував Український інститут книги, та пропонує вашій увазі поезію Ліни Костенко «Вечірню сонце, дякую за день!».
Сьогодні, 19 березня, виповнюється 94 роки українській письменниці Ліні Костенко, чиї слова по-справжньому пророчі, глибокі. Її поезія – надихає, її сила слова – повертає до життя.
...
Читати далі »
|
Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник Михайла Коцюбинського із задоволенням долучається до Всеукраїнської акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії». Тож сьогодні наш допис буде присвячено поезії та письменникові Марку Вороному. Саме сьогодні, 18 березня, виповнюється 120 років від дня його народження.
Марко Вороний народився у Чернігові. Через деякий час після одруження його батьки – мама Віра Вербицька та батько
...
Читати далі »
|
З 16 до 24 березня Український інститут книги організовує Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку тематичну акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії» задля консолідації українського суспільства навколо читання як життєвої стратегії. Гаслом акції став рядок із вірша Ірини Шувалової «Ріки незмінно течуть додому».
Пірнути у світ книги означає дістати з надр найбільше
...
Читати далі »
|
Максим Рильський – талановитий український поет, перекладач з непростою долею. Пережив репресії , арешт, втрату друзів, примус до самообмови з наступним "каяттям і зрештою - цілковите підпорядкування ідеологічним завданням. Рильський написав 35 книжок поезій, багато перекладів, наукові праці з мовознавства та літературознавства. Найменший у сім’ї Рильських. Максимові було 7 років, як помер його батько Тадей Розеславович. Навчаючись у Київському університеті, він жив у членів Старої громади: М. Лисенка, і О. Русова, до якої належав батько Максима.
...
Читати далі »
|
|