« 1 2 3 4 5 ... 133 134 »
Дорогі друзі! Презентуємо вашій увазі ще одну нову рубрику на музейній сторінці, де розповідатимемо вам про лауреатів премії імені Михайла Коцюбинського. Її вручають щорічно в день народження літератора митцям у різних номінаціях: «Поезія», «Проза», «Народознавство», «Декоративне та образотворче мистецтво», «Театральне мистецтво», «Музичне мистецтво».
Розпочнемо нову рубрику публікацією про Олександра Олійника –
...
Читати далі »
|
У фондах Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського зберігається план ділянки міської землі по Сіверянській вулиці, власником якої був Олексій Івановичем Чебаненко. Вимір ділянки, здійснений 08 квітня 1885 року, засвідчив її розмір – 1 113,5 кв. саж. На ділянці вже стояли новий будинок та холодна (господарська) споруда. Уважний дослідник побачить невдале сусідство південної та південно-західної частини ділянки з ярами. Й це не дивно, адже більша її частина сусідила з так званими Холодними Ярами.
Саме цю ділянку з будинком і вирішив придбати
...
Читати далі »
|
«Творчість Ганни Арсенич-Баран зійшла яскравою зіркою не лише на небосхилі Гуцульщини, але й на небі української літератури. Щирість почуттів, яскравість образів – характерні риси молодої авторки…», - так 1997 року відгукнувся на вихід із друку першої збірки поезій Ганни Василівни Арсенич-Баран «Рушник на калині» літературознавець Іван Гришин-Грищук. Наступного, 1998-го разом із чоловіком, священиком Мироном Бараном і сином Іваном талановита письменниця переїхала до Чернігова, який став для неї другою батьківщиною. Тут Ганна Василівна працювала спочатку у ліцеї №15, а згодом очолювала кафедру філологічних
...
Читати далі »
|
Микола Михайлович Ткач запам’ятався землякам-чернігівцям як багатогранна людина. Йому вдалося гармонійно поєднати поетичну і наукову творчість. Удвох із дружиною Надією Данилевською Микола Ткач невтомно збирав фольклорний, ономастичний, етнографічний матеріал. Журнал «Українська культура» впродовж десяти років систематично друкував його дослідження календарних народних свят.
У 1995 році побачив світ посібник М.Ткача з народознавства під назвою «Дерево роду». Тоді ж разом із
...
Читати далі »
|
Презентації нових книг нашого земляка Олександра Васильовича Балабка у Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського вже стали багаторічною доброю традицією. Талановитий публіцист, прозаїк, журналіст, поет-пісняр завжди збирає численну аудиторію шанувальників рідного слова.
15 травня 2019 року на веранді меморіального будинку Михайла Коцюбинського чернігівці слухали розповіді Олександра
...
Читати далі »
|
День Святого Миколая, що відзначається в нашій державі 6 грудня, - одне з найпопулярніших зимових свят наших маленьких і дорослих українців. День Святого Миколая люблять за прекрасну традицію дарування подарунків. У це свято важливо проявляти щедрість і доброту, не відмовляти людям у допомозі, адже Микола Чудотворець славився милосердям. Уранці діти, що були слухняними і ввічливими протягом року, знаходять під подушкою або у заздалегідь заготовленій шкарпетці гарні подарунки.
Головний символ світлого свята – обрядове традиційне
...
Читати далі »
|
|