« 1 2 ... 76 77 78 79 80 ... 130 131 »
Традиційно в перший день літа відзначають День захисту дітей – свято радості й надії. Діти – наше продовження роду, наше майбутнє. Усі батьки прагнуть, аби їхні діти виростали здоровими та щасливими, прославляли свою сім’ю та свій рідний край.
Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей 1 червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок восени 1949 року. Уперше цей день відзначали 1950 року.
...
Читати далі »
|
«Григорій Тютюнник був людиною великої щедрості, душевної чистоти, закоханості в життя і в людей…» Олесь Гончар
Минуло 100 років від дня народження талановитого українського майстра слова, педагога і журналіста Григорія Михайловича Тютюнника (1920-1961). Його проза була природною, ліричною і водночас глибоко народною.
Романом Григорія Тютюнника «Вир» українська повоєнна романістика
...
Читати далі »
|
Дe б Кирило не був, що б не робив, скрізь оточала його атмосфера, густа й своєрідна, що заслоняла багато предметів, наче їх зовсім не було на світі. Атмосфера гаряча, тривожна, вся — небезпека і боротьба, вічний упад і підойма, розквіт надії й розпука, почуття сили й знесилля і безконечно довга дорога, на якій стільки вже полягло...
Дорога, якій, здавалось, кінця не видко. Цілий ряд жертв,
...
Читати далі »
|
Михайлина Коцюбинська – знана українська літературознавиця, перекладачка, учасниця руху шістдесятників. Якби про неї зняли фільм, то це була б не лише драматична історія племінниці класика української літератури, інтелігентки з міцним незламним характером, котра вистояла пропри усі збиткування радянської репресивної системи, але і картина життя цілої епохи в українській культурі і літературі ХХ століття – епохи шістдесятників.
...
Читати далі »
|
22 травня 1861 року відбулось перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева. Помер 47-річний український поет у Санкт-Петербурзі, там його (на Смоленському кладовищі) спочатку і поховали. А восени 1890 року під час перебування в Києві Михайло Коцюбинський відвідав могилу Тараса Шевченка в Каневі.
Свої враження від цієї подорожі він виклав у нарисі «Шевченкова могила».
...
Читати далі »
|
Сьогодні, у третій четвер травня, українці вже традиційно святкують День вишиванки – особливе для кожного з нас свято, яке за якихось 14 років пройшло тернистий шлях від маленького флешмобу чернівецьких студентів до важливої культурної події, а також стало найвідомішим культурним брендом України у світі. День вишиванки на сьогодні – це всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Цей день сміливо можна назвати святом національної єдності, святом української душі.
...
Читати далі »
|
|