« 1 2 ... 52 53 54 55 56 ... 131 132 »
125 років тому, 2 лютого 1897 року, в містечку Новоархенгельск народився Євген Филимонович Маланюк. Його знали як поета, есеїста, публіциста і літературного критика. Немало років йому довелося жити на чужині. Був і в Чехословаччині, і в Америці, і в Польщі, і в Німеччині. Та, незважаючи на всі життєві перипетії, його душа завжди линула на Батьківщину. Її він ніколи не забував оберігати невсипущим словом.
Євген Маланюк з’явився на світ у сім’ї інтелігентів. Його батько активно долучався до просвітницької
...
Читати далі »
|
«…Досвітньої доби, коли темнота ще панує й світу сонця не видко, великого важить і малий каганчик. […] Він допомагає переждати тяжкі хвилини, коли пітьма змагається зі світлом, і служить за провісника ясного сонця. Коло його інтимного сяйва збирається гурток працівників, що кінчають підготовчу до дня роботу. Таким досвітнім вогником був поміж іншими в нашому письменстві й Гребінка» (Сергій Єфремов).
Євген Павлович Гребінка народився 2 лютого 1812 року на Полтавщині, а саме на хуторі Убіжище Пирятинського повіту
...
Читати далі »
|
Гості нашого музею неодмінно звертають увагу на дві чудові колекції метеликів, що експонуються у кімнаті Гликерії Максимівни в меморіальному будинку Михайла Коцюбинського. Чому вони в нас там є? Чи збирали такі колекції діти письменника? А може, сам Коцюбинський колекціонував комах? Давайте разом дізнаємося це, розгорнувши книгу спогадів Ірини Коцюбинської.
«…Вечорами тато і мама любили гуляти тихими міськими вулицями.
Ще звечора, вкладаючись спати, ми, діти, гадали та обмірковували,
...
Читати далі »
|
«Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб. У мові наша стара й нова культура, ознака нашого національного визнання… І поки живе мова – житиме й народ як національність. Не стане мови – не стане й національності: вона геть розпорошиться поміж дужчим народом…», – ці слова, які й досі звучать пророчо і є актуальними, належать митрополитові Іларіону, знаному в миру як Іван Іванович Огієнко. Йому судилося прожити довге життя й залишити по собі яскравий слід
...
Читати далі »
|
14 січня виповнюється 85 років від дня народження знаного українського прозаїка і поета, сценариста Євгена Гуцала. До цієї визначної дати Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник М.М.Коцюбинського підготував виставку бібліотечних матеріалів «Сьогодні важко сказати, коли я почав писати: здається, я писав завжди».
У вітрині на виставці представлені книги письменника різних років видання: «Запах кропу» (1969), «Люди серед людей» (1962), «Серпень, спалах любові» (1970),
...
Читати далі »
|
Людей, яких вищі сили наділили багатогранним талантом, не так уже й багато на нашій землі. До їхньої когорти можна зарахувати і Євгена Гуцала. Він з’явився у літературі так само, як і молодий Моцарт у музиці. Із собою письменник приніс чимало душевного тепла, світлих емоцій, справжнього милосердя, а також живого різноголосся природи, ароматів родючої землі і батьківського дому.
Євген Гуцало – не лише відомий український письменник, а ще і
...
Читати далі »
|
|