« 1 2 3 4 5 6 7 ... 133 134 »
«У яскравій палітрі творів української літератури проза Михася Ткача сяє чарівними барвами. Здавалося б, тема села не нова для українського красного письменства. Проте кожен з авторів опрацьовує її по-своєму. Перу Михася Ткача належать перлинні шедеври – оповідання про село, про його мешканців, про стосунки між людьми. Зворушливі розповіді не залишають нікого байдужим, а майстерність форми цих оповідань заполонює й чарує…», - ідеться в передмові до «Антології творів лауреатів премії імені М.Коцюбинського». Проза (Чернігів, 2016).
Численні шанувальники українського художнього слова
...
Читати далі »
|
«Такого творчого розкрилення національного духу, яке виражає кобзар, лірник, народний співак Василь Нечепа, треба ще пошукати. Несе він себе на крилах української пісні, думи, легенди, переказу Україною і світами, відчуваючи святу силу натхнення, бо ж славить він рідну Україну, землю, зрошену кров’ю предків – войовників за її волю, за непорушність свого краю…
Голос Василя Нечепи – Народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка –
...
Читати далі »
|
27 жовтня в нашій державі відзначають День української писемності та мови у пам’ять про святого Нестора Літописця. До переходу Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на новоюліанський стиль календаря це свято припадало на 9 листопада. Українська мова – це наша культура, наш зв’язок із минулими поколіннями і наше багатство. Тож, з нагоди Дня української писемності та мови Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник Михайла Коцюбинського підготував виставку бібліотечних матеріалів «Слово – то мудрості промінь, слово – то думка людська».
На виставці представлені книги з наукової
...
Читати далі »
|
Про його поезію Іван Драч сказав: «У віршах Дмитра Іванова є ота неудавана справжність, яку рідко удень з вогнем знайдеш». Борис Олійник назвав Д.Іванова «поетом від Бога».
Понад три десятки літ, із 1991 року, Дмитро Йосипович Іванов очолює редакцію Чернігівського обласного тижневика «Гарт». Молодіжна газета здобула всенародне визнання серед читачів різних поколінь. Д.Й.Іванов – заслужений журналіст України, лауреат престижних літературних премій: імені Івана Нечуя-Левицького,
...
Читати далі »
|
Талановитий поет, прозаїк і художник Микола Петрович Турківський 1976 року став одним із фундаторів Чернігівської обласної організації Національної спілки письменників України. У щедрому творчому ужинку Миколи Турківського – поетичні збірки «Материнка», «Видноколо», «Земні дороги», «Литаври літа», двозбірник «Струни бандури» і «Стодзвони», сувенірний тризбірник «Серця мого чорнобривці», книги поезій у прозі, новел, оповідань, повістей, збірки кросвордів і чайнвордів. Вірші М.Турківського першим поклав на музику ще в середині 1970-х років музикант із Прилук Б.Ейзенштадт, а композитор Віктор Вовк згодом створив понад сотню пісень.
Улюбленими серед наймолодших читачів стали книги для
...
Читати далі »
|
Самобутній ліричний талант Петра Куценка яскраво розкрився у його поезії. Автор передає глибинний смисл, красу і драматизм людського буття. У післямові до однієї зі збірок товариша і колеги Володимир Сапон писав: «Здатність будити в людях зачаєні спогади і роздуми, бентежні і радісні, похмурі і світлі – це найперша ознака і принада істинної ліричної поезії. Того слова, що приходить до нас у цей світ із тайнопису душі і серця. Такою бачиться мені поезія Петра Куценка…»
Дебютна збірка журналіста Чернігівської обласної
...
Читати далі »
|
|