« 1 2 3 4 5 6 ... 130 131 »
20 вересня 1947 року в селі Смолині на Чернігівщині у хліборобській сім’ї народився відомий український поет і педагог, член Національної спілки письменників України Василь Йосипович Буденний.
Здобувши вищу філологічну освіту в Київському педагогічному інституті, він працював на освітянській ниві, у Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.М.Коцюбинського, очолював обласне товариство книголюбів. Наприкінці
...
Читати далі »
|
Сьогодні, 17 вересня, відзначається 160 років від дня народження українського класика, письменника-імпресіоніста Михайла Коцюбинського. Аби вшанувати його пам’ять, на Болдиних горах біля місця поховання Великого Сонцепоклонника зібралися небайдужі до його творчості чернігівці. Покласти квіти до могили Михайла Коцюбинського прийшли заступник начальника Чернігівської̈ обласної військової адміністрації̈ Іван Ващенко, директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації Людмила Замай, заступник директора Департаменту – начальник управління туризму та охорони культурної спадщини Павло Веселов,
...
Читати далі »
|
Цьогоріч 17 вересня минає 160 років від дня народження Михайла Коцюбинського. Його без перебільшення можна назвати класиком української літератури, новатором. Бо ж саме він вніс в українське письменство нове – імпресіоністичне письмо, в основі якого не сюжет із набором подій, а враження від подій чи події, що відбувається.
Перу Михайла Коцюбинського належить багато творів, що сяють яскравими перлами на небосхилі української
...
Читати далі »
|
У червні 1909 року під час відпочинку на мальовничому італійському острові Капрі Михайло Коцюбинський познайомився з видатним скульптором Іллею Гінцбургом. Про їхнє спілкування письменник повідомляв дружині у листах. Разом із Гінцбургом вони мандрували на яхті в Tore del Greco – містечко під самим Везувієм. Там вони побували на народному святі.
Теплі спогади про знайомство і спільний відпочинок на прекрасному
...
Читати далі »
|
«Серед багатьох талантів, які породжує щедра українська земля, Довженків – особливий. У ньому поєднався художник з будівничим, педагог з письменником, філософ із ботаніком і кінорежисером. Він знав багато і про все мав свою думку. Кинуте ним слово добрим посівом западало в серця слухачів. Давало сходи», - писав літературознавець і мистецтвознавець Олег Бабишкін.
Олександр Петрович Довженко широко відомий в усьому світі як поет кіно і талановитий
...
Читати далі »
|
«Котляревський зробив… величезної ваги, просто-таки геніальне діло, давши свідомий почин молодому свіжому письменству і громадському рухові наново відродженого народу. А такі заслуги не забуваються, і коли український народ кладе й свого щось у загальносвітову скарбницю духовного надбання, то треба пам’ятати, що починалось у нас це з Котляревського», - писав Сергій Єфремов.
Творчість Івана Котляревського, зокрема його «Енеїду»,
...
Читати далі »
|
|