« 1 2 ... 8 9 10 11 12 ... 133 134 »
У номінації «Народознавство» на здобуття Обласної літературно-мистецької премії імені М.Коцюбинського претендують дослідники та краєзнавці Олександр Коваленко, Ганна Доманова, Юрій Мицик. Кандидатури висунуті Національною спілкою краєзнавців України за книгу «Чернігів магдебурзький: законодавчі та публічно-правові акти XVII – XVIII ст.» (Чернігів, 2023).
...
Читати далі »
|
Твори Народного художника України Анатолія Никифоровича Шкурка (1924-2019) широко представлені в Чернігівському художньому музеї, багатьох галереях і приватних збірках не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Митець плідно працював у галузі станкового живопису: тематична картина, пейзаж, портрет.
У вересні 1992 року Анатолій Шкурко був удостоєний звання лауреата обласної літературно-мистецької премії імені Михайла Коцюбинського
...
Читати далі »
|
У номінації «Проза» на здобуття Обласної літературно-мистецької премії імені М.Коцюбинського претендує прозаїк Василь Пабат. Кандидатура висунута благодійною організацією «Благодійний фонд Ніжен» за книгу «Світло далекої зірки» (Ніжин,2023).
Пабат Василь Олексійович народився 5 січня 1969 року в м. Тальне на Черкащині. Дитячі роки та юність пройшли в м. Ічня. Після
...
Читати далі »
|
Видатна творча особистість, оригінальний митець, зірка першої величини у світовому кіномистецтві – таким запам’ятався сучасникам Іван Васильович Миколайчук. 15 червня виповнюється 83 роки з дня його народження.
Талановитий актор, режисер, сценарист посмертно відзначений Шевченківською премією 1988 року, а 2016-го – почесним званням «Герой України».
Його земне життя було надто коротким – усього
...
Читати далі »
|
У номінації «Поезія» на здобуття Обласної літературно-мистецької премії імені М.Коцюбинського претендує поетеса Ганна Демиденко (літературне ім’я Ганна Верес-Демиденко). Кандидатура висунута Благодійним фондом «Бібліотека альманаху «Вітряк» ім. В.Горленка за книгу «До Волі...» (Вінниця, 2021).
Ганна Петрівна Демиденко (літературний псевдонім – Ганна Верес-Демиденко) родом із Чернігівщини. У сімʼї, де вона народилася,
...
Читати далі »
|
13 червня 1874 року в селі Кобаки Косівського повіту на Гуцульщині народився Іван Юрійович Семанюк. Друкуючи на сторінках газети «Буковина» оповідання «Керманич» (1896), літератор обрав псевдонім Марко Черемшина. Нині минає 150 років з дня народження автора прозових збірок «Карби», «Село вигибає», «Верховина».
Перу Марка Черемшини належать оповідання, поезії в прозі, вірші, художні переклади. Найбільше талант літератора розкрився у новелах і оповіданнях із життя гуцульської селянської бідноти.
...
Читати далі »
|
|