« 1 2 ... 7 8 9 10 11 ... 130 131 »
«Умру я, може, в стороні чужій,
Хоча Дніпро шаную над усе,
Однак мене в далекий край, у вирій мій
На лезі блискавиця занесе.
З вітрами і громами
Я житиму на тій землі моїй…»
Так писав у своїй останній поетичній збірці літератор-емігрант Юрій Миколайович Косач. Він був талановитим
...
Читати далі »
|
Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник Михайла Коцюбинського – невичерпне джерело натхнення для багатьох поколінь українських літераторів і художників. Після відвідин квартири письменника і зеленої експозиції – чудового садка, з любов’ю відновленого донькою письменника Іриною Коцюбинською, на світ з’явилися поезії Кузьми Журби «Тут жив Коцюбинський», Станіслава Реп’яха – «Чернігівські октави», Любові Забашти - «Агава Коцюбинського», «Квітка Агави».
Євген Гуцало поетично розповідав про улюблені рослини садиби Коцюбинських: «Тут, у садку, живе блакитна лілія
...
Читати далі »
|
«Ви, найбільш шанований мною письменник український, сила й краса літератури нашої» - так високо оцінив Михайло Коцюбинський творчість - найбільш таємничої особи в українській літературі - Панаса Мирного (Рудченка), 175-річниця від дня народження, якого виповнюється 13 травня.
Необхідність конспірації та надзвичайна скромність змусили письменника приховувати власне ім’я. Лише у 1913 році розкрито псевдонім, указано вік, освіту, службову і письменницьку
...
Читати далі »
|
«Ваші писання читаю радо, і вони мені найбільше подобаються зі всіх теперішніх наших. Може, доля коли дозволить лично Вас побачити, то й радість буде», - читаємо у листі Василя Стефаника до Михайла Коцюбинського від 8 липня 1901 року.
Особисте знайомство між ними відбулося 1903 року в Полтаві на святкуванні відкриття пам’ятника Іванові Котляревському. Про знаменну для всіх українців подію нагадує збірка оповідань
...
Читати далі »
|
Торік Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня як День пам’яті та перемоги – дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні. До 8 травня в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського підготували виставку бібліотечних матеріалів "Війна - це варварство, коли нападають на мирного сусіда…". Мудрі слова, взяті за назву виставки, належать Гі Де Мопассану.
...
Читати далі »
|
|