« 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 88 89 »
18 лютого в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.М.Коцюбинського відбулася друга зустріч гостей на проєкті «Мистецька вітальня Коцюбинського». Цього разу йшлося про родину Вербицьких-Вороних.
Часом переплетіння доль буває таким міцним та неочікуваним, що дивуєшся, наскільки світ тісний! Ось і один із старовинних чернігівських будинків теж зберіг таку таємницю. Розташований він на старій Лісковиці у Чернігові.
...
Читати далі »
|
Сьогодні, 16 лютого, в музеї Коцюбинського у рамках мистецького проєкту «Академія української музики» відбувся цікавий та змістовний захід «Коло життя. М.Коцюбинський». Він зібрав гостей у найбільшій кімнаті меморіального будинку – у робочому кабінеті Михайла Коцюбинського. Саме тут колись письменник ретельно підбирав кожне слово, працюючи на повістю «Тіні забутих предків», тут колись грав на роялі Микола Лисенко, і тут відбувалися літературні суботи.
Сьогодні спраглі до мистецтва змогли теж побути
...
Читати далі »
|
Напередодні Дня усіх закоханих, 12 лютого, в літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відбулася перша зустріч гостей проєкту «Мистецька вітальня Коцюбинського». Вона мала назву «Історії про кохання». Гостей зібрали у вітальні меморіального будинку, де багато років тому за робочим столом письменник ретельно виводив кожне слово, створюючи свої літературні шедеври.
Сьогодні ж поціновувачі культурного проєкту мали змогу не
...
Читати далі »
|
5 лютого, у неділю, в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відбувалася друга зустріч поціновувачів українського поетичного кіно. Цього разу гості зібралися, аби переглянути стрічку режисера Юрія Іллєнка «Криниця для спраглих». Її було відзнято ще у 1965 році на кіностудії імені Олександра Довженка, але через утиски і заборони ніхто фільм не бачив аж до 1987 року.
Кінострічка складається із 5 частин. Її можна назвати
...
Читати далі »
|
Фільм «Тіні забутих предків» – це своєрідний художній елемент, що поєднує два світи, двох митців, які жили у різні часи – кінорежисера Сергія Параджанова та класика української літератури Михайла Коцюбинського. Це фільм та повість, які дослідники вивчатимуть ще не один рік та знаходитимуть у них унікальні моменти, що ілюструють українську культуру, звичаї, традиції.
15 січня, у неділю, в меморіальному будинку Михайла Коцюбинського, у найбільшій
...
Читати далі »
|
«І думка така: поет повинен бути людиною. Такою, що повна любові, долає природне почуття зненависті, звільнюється од неї, як од скверни. Поет – це людина. Насамперед. А людина – це насамперед добродій. Як би було краще жити, я б віршів не писав, а – робив коло землі. Ще зневажаю політиків. Ще – ціную здатність чесно померти. Це більше за версифікаційні вправи!». Василь Стус. Двоє слів читачеві.
6 січня минає 85 років з дня народження Василя Стуса
...
Читати далі »
Розділ: Події |
Переглядів: 378 |
Додав: Kotia |
Дата: 06.01.2023
|
|
|