« 1 2 ... 94 95 96 97 98 ... 133 134 »
Третього квітня минає сто років від дня народження Олеся Гончара. Він був відданим сином свого народу, брав активну участь у творенні його історії. У нього було дуже добре розвинене почуття відповідальності і любові до Батьківщини, яку він проніс крізь усе життя. Він мав добру і сонцесяйну натуру. Це про Олеся Гончара Іван Драч написав такого вірша:
Ваша усмішка – Ваша загадка, Олесю,
...
Читати далі »
|
28 березня 1897 року у м.Житомир народився Микола Сціборський – український державний та військовий діяч, учасник Першої світової війни, діяч УНР, УВО, один із фундаторів ОУН, підполковник армії УНР, теоретик українського націоналізму.
Походив із родини православних українців польського походження. У 1915 р. закінчивши 6 класів Першої житомирської гімназії, пішов на службу в армії. 1 січня 1916 р. закінчив школу прапорщиків. Служив у 1-му лейб-гренадерському Катеринославському імператора Олександра II полку 1-ї гренадерської дивізії гренадерського корпусу 2-ї російської армії. Під час бойових дій Першої світової війни був двічі поранений. За героїзм його нагороджено орденами Святої Анни 3 і 4 ступенів та Святого Станіслава 3 ступеня, а також Георгіївським хрестом 4 ступеня.
...
Читати далі »
|
2 березня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі відбулося відкриття виставки Українського інституту національної пам’яті «УПА – відповідь нескореного народу» про антинацистський та антирадянський спротив ОУН та УПА в рамках відзначення 75-річчя створення УПА.
На 24 стендах у фотографіях, документах, картах та інфографіках представлено цілісну картину протистояння Організації українських націоналістів та Української повстанської армії з нацистським і комуністичним тоталітарними режимами під час Другої світової війни та повоєнний час.
...
Читати далі »
|
1-2 березня 1943 року в Корюківці на Чернігівщині нацисти під час каральної операції вбили 6700 людей, спалили 1290 будинків. Населений пункт був повністю знищений нацистами за кілька днів. Цьогоріч - 75-ті роковини Корюківської трагедії.
Знищення Корюківки є наймасштабнішою каральною акцією нацистів у Другій світовій війні в Європі, під час якої повністю знищене поселення з усіма мешканцями. Для порівняння, інші відомі спалення населених пунктів: Лідице в Чехії (10 червня 1942 р. вбито у селищі й замордовано у концтаборі 320 осіб), Хатинь в Білорусі (22 березня 1943 р. у селі знищено 149 осіб), Орадур-сюр-Глан у Франції (10 червня 1944 р. знищено у селищі 642 особи).
...
Читати далі »
|
1 березня 1918 року Центральна Рада ухвалили закон про гривню – грошову одиницю УНР.
Як грошова одиниця, гривна відома ще з давньої Русі і згадується у «Повісті минулих літ».
Активна розробка власної валюти почалася після проголошення Української Народної Республіки третім універсалом Центральної Ради у листопаді 1917-го. Створенням своєї фінансової системи і грошових знаків, як ще одного чинника державотворення, опікувався Генеральний секретаріат фінансів та промисловості на чолі з Михайлом Туган-Барановським.
...
Читати далі »
|
Є в Чернігові на старій Лісковиці нічим не примітний одноповерховий будинок, в якому мешкає кілька звичайних чернігівських родин. Мабуть, не всі вони знають, що це старовинне дворянське гніздо Антіох-Вербицьких, які жили в цьому домі ще з початку минулого століття, а до того мали у власності сусідній будинок, який згодом продали далеким родичам Пустосмєховим.
Глава родини, Микола Андрійович Антіох-Вербицький, у новому помешканні вже доживав свого віку, повернувшись до Чернігова з тривалого двадцятип’ятирічного заслання до Рязані
...
Читати далі »
|
|