« 1 2 ... 37 38 39 40 41 ... 131 132 »
«Стиха, стиха Дунай воду несе»… а ще тихіше, ще спокійніше над пишним Дунаєм. Південне повітря, убравши в себе, мов губка воду, усі проміння сонця, висить тремтячими грудьми над чудовим краєвидом, тисячами сліпучих іскорок обсипає широку річку, що ледве помітно для ока гойдає свою жовту воду межи піскуватими берегами… А на румунському боці, ген-ген понад тихим Дунаєм зеленою лавою простягся кучерявий гай вербовий і стоїть на варті поміж річкою та шпичастими горами, що блакитними тінями лягли на блакитному небі і приковують до себе очі, і ваблять у свою далечінь імлисту…
...
Читати далі »
|
21 лютого в багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято заснувала Генеральна асамблея ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року задля сприяння мовної та культурної різноманітності й багатомовності. Рідна мова – це важливий елемент культурної та національної людської свідомості; це найсильніший інструмент, що дозволяє зберегти і розвинути духовний і матеріальний спадок. Не даремно ж в усі часи за рідну мову доводилося навіть віддавати життя.
Чому для відзначення такого дня було обрано
...
Читати далі »
|
20 лютого в Україні щорічно відзначають День пам’яті Героїв Небесної Сотні – людей, що мужньо відстоювали право українців на свободу та трагічно загинули під час силового протистояння на Майдані в столиці. Цьогоріч від подій тих зимових днів минає вже 9 років. До цієї дати в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського підготували виставку бібліотечних матеріалів «Герої не вмирають, просто йдуть з Майдану в небо…». У вітрині пропонуються до перегляду періодичні видання, які оперативно та детально висвітлювали події того часу.
...
Читати далі »
|
Великим діячем на ниві народній назвали сучасники Бориса Дмитровича Грінченка. Український педагог, поет, прозаїк, драматург, перекладач, видавець, журналіст, фольклорист і етнограф, невтомний громадський діяч, лексикограф-енциклопедист – це лише деякі характеристики митця-патріота.
В епоху жорстокої русифікації українців Борис і Марія Грінченки протягом шести років учителювали в приватній школі Х.Д.Алчевської в селі Олексіївці на Луганщині,
...
Читати далі »
|
Щороку 17 лютого у багатьох країнах світу, зокрема в США, Канаді, Японії, Сінгапурі, Таїланді, відзначають День спонтанного прояву доброти. Віднедавна таке свято з’явилося і в Україні. Його мета – заохочувати людей до проявів милосердя, оскільки воно надихає людей. Добрі справи приносять задоволення не лише тим, хто їх вчиняє, вони наповнюють радістю і тих, хто їх чинить. І тут мова навіть не про великі доброчинні акти, а про звичайне підбадьорювання ближнього, приємний комплімент або ж і просто усмішку до незнайомця.
У родині Михайла Коцюбинського усі завжди
...
Читати далі »
|
Рятуючись на Капрі від холодної зими М.Коцюбинський через листи підтримує зв’язок з близькими людьми, серед яких і Є.Чикаленко. Епістолярна мозаїка продовжується.
Дорогий Євгене Харламповичу!
Певно, Ви вже повернули з Петербурга, і мій лист буде чекати на Вас.
...
Читати далі »
|
|