25 квітня минає 104 роки з Дня смерті Михайла Коцюбинського – неперевершеного майстра словесного мистецтва, митця, що безмежно любив красу у всіх її проявах. Чиї б спогади про нього ми не взяли до рук – його дочки Ірини Михайлівни, численних друзів, знайомих, колег – у всіх них ми можемо прочитати лише теплі та ласкаві слова про Михайла Михайловича. Він був людиною доброю, працьовитою, люблячою. Багато сил вкладав у свою роботу, у своє письмо, щоб ми мали можливість і нині читати й перечитувати його твори.
...
Читати далі »
|
1887, 13 квітня – в хуторі Ладанському на Сумщині народився Іван Петрович Кавалерідзе, скульптор, кінорежисер, драматург, один із засновників українського кінематографу.
Народився в селянській сім’ї нащадків грузинського князівського роду, чиї предки після завоювання Росією Кавказу були привезені в Україну і прикріплені до землі.
Навчався в Київському художньому училищі, Петербурзькій академії мистецтв (1909-1910), приватній студії Наума Аронсона в Парижі.
...
Читати далі »
|
1917, 7 квітня (25 березня) – в Києві почала виходити «Нова рада», українська щоденна газета, яка видавалася до лютого 1919-го.
Видання започатковано як орган Товариства підмоги літературі й науці і мало стати продовження газети «Рада» (1906-1914), закритої урядом влітку 1914-го. Фінансову підтримку надав Євген Чикаленко, до організації видання долучилися Сергій Єфремов, Михайло Грушевський, а першим редактором став Андрій Ніковський.
...
Читати далі »
|
На розвиток музичної культури Чернігівщини великий вплив мала творчість М.В.Лисенка. Перший концертний виступ його в Чернігові відбувся в 1878 р. в якості соліста-піаніста. Основу концертного репертуару складали твори Бетховена, Шуберта, Шумана, Гуммеля, Мендельсона та ін. Усі збори від проведених концертів у Чернігові М.Лисенко передав на підтримку щойно відкритої громадської бібліотеки.
Наступні виступи М. Лисенка на Чернігівщині припадають на кінець ХІХ ст. Вони були пов’язані з концертами хору, який організував композитор.
...
Читати далі »
|
|