« 1 2 ... 15 16 17 18 19 ... 99 100 »
«Коцюбинський любив життя і вмів користуватись ним. Жив він у гарному й сприяючому оточенні. Був центром своєї сім’ї, але й мав багато од неї. Все було пристосоване для того, щоб «таткові», щоб «Мусі», як називали його мама й дружина, Віра Устимівна, було гано жити, щоб не заважати йому, не турбувати дрібницями, коли він сам не захоче того. Правда, він дуже любив свою сім’ю, й інтереси кожного члена її – дорослого й малого, - їх горе і радощі він завжди носив у своїй душі. Але його інтереси, - інтереси вищого порядку, як людини вищих здібностей, письменника й поета, - свято зберігались сім’єю.
Треба дати йому спокій, - подбають, щоб спокій
...
Читати далі »
|
5 лютого у музеї-заповіднику М.Коцюбинського відбудеться нова зустріч в межах мистецького проєкту «Клуб українського поетичного кіно».
Цього разу ми запрошуємо до перегляду кінопритчі «Криниця для спраглих» (1965). Фільм є дебютною режисерською роботою Юрія Іллєнка та сценариста Івана Драча. Спільна робота двох талановитих авторів у радянські часи була заборонена за «ідеологічні збочення» і пролежала на полиці понад двадцять років перш, ніж знайшла свого глядача.
Чому варто переглянути цю стрічку?
...
Читати далі »
|
Восени 1881 року Михайло Коцюбинський їде до Кам’янця-Подільського. У цьому місті була публічна бібліотека, семінарія і гімназія. Юнак хотів підготуватися та скласти екзамен на атестат зрілості, що відкрило б шлях до університету. Семінаристи та гімназисти були членами гуртків освіти. Молодь багато читала. Серед молодих людей були популярні народницькі ідеї, тому М.Коцюбинський в цей час зблизився з народовольцями.
1882 року Михайло Коцюбинський брав участь у нелегальному
...
Читати далі »
|
День 22 січня 1919 року увійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Проголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом всесильної енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.
Віримо, що територіальна цілісність
...
Читати далі »
|
Нервове перенапруження, тяжка праця, виключення зі складу «Просвіти» спричинили загострення хвороби серця у Михайла Коцюбинського. Лікарі радять письменникові відпочити десь на півдні, і він обирає для себе острів Капрі в Італії. Дорога туди пролягала через Чернівці, Львів, Відень, Венецію і Рим.
1 червня 1909 року Михайло Коцюбинський прибув на острів Капрі, і перші свої враження від нього він описав у листі
...
Читати далі »
|
15 січня о 12.00 Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник М.М.Коцюбинського запрошує всіх охочих завітати на перегляд фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», відзнятого за однойменною повістю Михайла Коцюбинського. Кінопоказ організовується з нагоди 99-річчя від дня народження українського та вірменського кінорежисера, сценариста Сергія Параджанова.
Перегляд фільму відбудеться у затишній атмосфері різдвяної
...
Читати далі »
|
|