« 1 2 ... 50 51 52 53 54 ... 131 132 »
У нинішньому році Чернігівському літературно-меморіальному музею-заповіднику Михайла Коцюбинського виповнюється 88 років. За цей час музеєві довелося пережити немало: Другу світову війну, евакуацію експонатів до Уфи, зустрічі з екскурсантами із різних куточків України та із-за кордону, а тепер – іще одну війну з російськими окупантами. І вона ще не закінчилася…
Що вирізняє музей-заповідник Михайла Коцюбинського з-поміж багатьох інших музеїв? Ми маємо свою «родзинку» – дещо таке,
...
Читати далі »
|
На вулиці стояв теплий квітневий день, будинок заливало сонячне світло, знадвору доносилися пахощі весняних квітів. Змарнілий від хвороби чоловік лежав на канапі у найбільшій кімнаті будинку – у своєму робочому кабінеті. Він відчував, як сили покидають його, а холодна рука смерті простягає до нього свої тонкі пальці. «Жити! Я жити хочу!», - говорив Михайло Коцюбинський та намагався спіймати поглядом сонячні промінці, що пробивалися у вітальню через відчинені балконні двері. Хвороба серця не відпускала, і 25 квітня 1913 року воно зупинилося.
Доля подарувала Михайлові Коцюбинському неабиякий талант, але
...
Читати далі »
|
Чи всі чернігівці та гості обласного центру знають, що на Болдиній горі у Чернігові похований класик української літератури Михайло Коцюбинський? Чому саме там? Про це можна дізнатися з книги спогадів його дочки Ірини Коцюбинської.
«Одного погожого липневого дня ми, діти, з татком і мамою гуляли на схилах Болдиної гори (Тройці, як її тоді називали). Тато стояв, зіпершись на свій ціпок, і дивився на зелені луки. З паші верталася
...
Читати далі »
|
Рідна мова – це найважливіший елемент національної та культурної свідомості людини. Мова – це світогляд та історія народу, а не тільки засіб його спілкування, найсильніший інструмент розвитку та збереження духовного і матеріального спадку.
Міжнародний день рідної мови було проголошено 17 листопада 1999 року на Генеральній конференції ЮНЕСКО. З 2000 року його відзначають щорічно 21 лютого. Мета цього дня
...
Читати далі »
|
Чи знаєте ви про те, що в дитинстві Михайло Коцюбинський дуже любив слухати гру лірників та бандуристів? Дізнавшись про це, чернігівський художник, частий гість літературних субот у будинку Коцюбинського, Степан Бутник написав картину «Михайло Коцюбинський слухає лірника» (полотно, олія, 1940 рік). Її гості музею і нині можуть побачити в літературній експозиції.
Ірина Коцюбинська, дочка письменника, у своїй книзі спогадів про родину згадувала, що любов
...
Читати далі »
|
|