« 1 2 ... 34 35 36 37 38 ... 143 144 »
22 вересня виповнюється 160 років від дня народження Віри Коцюбинської – громадської діячки, просвітянки, дружини Михайла Коцюбинського.
Віра Коцюбинська (у дівоцтві Дейша) походила зі старовинного дворянського роду з Могилівської губернії. Її мати, Юлія Степанівна Дейша (уроджена Гортинська) у свій час закінчила Смольний інститут шляхетних дівчат, вчителювала, а наприкінці 1850-х вийшла заміж за вдівця з трьома дітьми Устима Дейшу (дворянин, чиновник, надвірний радник, служив у поштовому відомстві).
...
Читати далі »
|
Сьогодні у рубриці «Белетристична лабораторія» продовжуємо розповідати про вихід у світ одного з найвідоміших творів М.Коцюбинського ліричної новели «Intermezzo».
Після свого повернення з Кононівки М.Коцюбинський починає впорядковувати нотатки та працює над написанням новели. У листі до редактора журналу «Літературно-науковий вістник» у вересні 1908 р. письменник повідомляє: «До «Вістника» саме пишу. Вийде щось невелике і буде називатися ”Intermezzo”». А вже за кілька днів в іншому листі до В.Гнатюка згадує: «Сьогодні скінчив невелику річ для «Вістника», назвав її «Intermezzo» і сими днями пошлю […] до Києва».
...
Читати далі »
|
Майстер слова, просвітянин, імпресіоніст, перекладач, учитель, батько, чоловік, працівник статистичного бюро, філоксерист – усе це він, Михайло Михайлович Коцюбинський. Цьогоріч виповнюється 159 років від дня його народження. А люди й досі зачитуються його творами: на сторінках книг оживають закохані Іванко та Марічка, Соломія з Остапом шукають кращої долі, Василько доглядає свою ялинку… А ще і в інших видах мистецтва – театральному, музичному, кінематографі, його твори оживають по-новому.
Михайло Коцюбинський був людиною з великим серцем. А як інакше?
...
Читати далі »
|
«Зовнішнім виглядом і манерою тримати себе Михайло Михайлович являв собою тип європейця в повному значенні цього слова… Взагалі розповсюджені його фотографії і портрет М.Жука вірно зображають Михайла Михайловича», - відзначав біограф письменника М.Мочульський.
Світлина М.М.Коцюбинського в інтерʼєрі популярного на початку двадцятого століття фотоательє Володимира Гольдфайна – одна
...
Читати далі »
|
Напередодні дня народження класика української літератури Михайла Коцюбинського, 15 вересня, в музеї-заповіднику відбулася визначна подія – цьогорічні лауреати Обласної літературно-мистецької премії імені Михайла Коцюбинського отримали свої нагороди. Премія була заснована понад тридцять років тому - у 1991 році. Нині вона існує в шести номінаціях. І кожен із її лауреатів має за честь носити почесну відзнаку з портретом великого Сонцепоклонника, як називали Михайла Коцюбинського ще за його життя.
Отож, цьогорічними лауреатами стали:
- Номінація «Поезія» - поет і громадський діяч Юрій Соколов (за поему «Рубікон»).
...
Читати далі »
|
Письменник, педагог, видавець, критик, літературознавець, громадський діяч Денис Якович Лукʼянович – надихаючий приклад рідкісного творчого довголіття. Шістнадцятирічний гімназист дебютував оповіданням «Сабашева вечеря» (1889). Відтоді український літератор не випускав із рук пера впродовж сімдесяти шести років, аж до останнього подиху. Працюючи, Денис Якович заснув назавжди у фотелі біля робочого столу на 92-му році життя.
На своєму віку Д.Лукіянович мав добрих наставників і друзів: Івана Франка, Василя Стефаника, Ольгу Кобилянську, Наталю
...
Читати далі »
|
|