« 1 2 ... 26 27 28 29 30 ... 131 132 »
Дивовижною людиною був Євген Чикаленко. Випускник природничого відділу Харківського університету, український агроном, підприємець, видавець, публіцист, письменник, громадський діяч, член Львівського Наукового Товариства ім. Шевченка у Львові, член редколегії журналу «Киевская старина», редактор газети «Рада».
В колекції Чернігівського заповідника М.М.Коцюбинського збереглися листи Є.Х.Чикаленка, його брошури,
...
Читати далі »
|
У номінації «Театральне мистецтво» на здобуття Обласної літературно-мистецької премії імені М.Коцюбинського претендує артистка, провідна майстриня сцени Чернігівського обласного молодіжного театру Тетяна Салдецька (м. Чернігів). Висунута трудовим колективом Чернігівського обласного молодіжного театру за головну роль у виставі «Кассандра» за творами Лесі Українки.
Салдецька Тетяна Василівна народилася 7 лютого 1964 року у селі
...
Читати далі »
|
«Батько дуже любив садок і разом з матірʼю насаджував дерева і квіти», - згадувала Ірина Михайлівна Коцюбинська. Ботанічні знання були у письменника досить великі. Михайло Михайлович з Вірою Устимівною створили чудовий сад. У ньому росли крислаті яблуні, високі груші, волоські горіхи, сливи, черешні, вишні, ліщина, молодий дубок. У кінці саду попід парканом – кущі барбарису, ліщини, кизилу, агрусу, порічок, малини. Різноманітні квіти створювали симфонію барв і пахощів.
Для того, щоб сад став таким привабливим, подружжю
...
Читати далі »
|
У номінації «Театральне мистецтво» на здобуття Обласної літературно-мистецької премії імені М.Коцюбинського претендує артист драми, провідний майстер сцени, генеральний директор, художній керівник Ніжинського академічного українського драматичного театру ім. М.Коцюбинського Юрій Муквич (м.Ніжин). Висунутий художньо-технічною радою Ніжинського академічного українського драматичного театру ім. М.Коцюбинського за значний внесок у розвиток театрального мистецтва.
Муквич Юрій Миколайович працює в Ніжинському академічному драматичному театрі імені М.М.Коцюбинського з
...
Читати далі »
|
Жанрова картина з життя творчої інтелігенції початку ХХ століття: у вітальні будинку за роялем сидить сивочолий вусань з замисленим поглядом, ліворуч від нього зібралася велика родина: господар дому у темному костюмі, білій сорочці та краватці, довкола нього у різних позах завмерли четверо дітей – сини, котрі стоять позаду батькового крісла, та доньки у світлих сукенках розмістилися по різні боки від тата, а трохи далі – господиня у вишиваній сорочці і темно-коричневій спідниці. Яскраве світло свічки осяває обличчя людей. Сивочолий вусань за роялем – український композитор Микола Лисенко, господарі – Михайло та Віра Коцюбинські і поруч їх діти – Юрій, Роман, Оксана та Ірина.
Такий настроєвий живописний образ створив знаний український художник Василь Іванович Забашта
...
Читати далі »
|
У номінації «Декоративне та образотворче мистецтво» на здобуття Обласної літературно-мистецької премії імені М.Коцюбинського претендує художник, член НСХУ Андрій Черниш (м.Чернігів). Висунутий Чернігівською обласною організацією НСХУ за цикл робіт «Співи Полісся».
Андрій Черниш народився 13 грудня 1962 р. в сім’ї колгоспників в с. Пересопниця Рівненської області. Після закінчення середньої школи, у 1979 р. вступив до факультету художнього оформлення
...
Читати далі »
|
|