Ремонт господарської будівлі у 1935 році | 12:35 | ||||
Під впливом погодних умов дошки потрухли і весь дах зіяв дірками. Хома Михайлович, як справжній господар, побачив, що підвалини, шули і балки зроблені з гарного, якісного, міцного дерева. Матеріалів для ремонту потрібно було небагато. Адже весь сарай був цілий, за винятком даху. Було прийняте рішення - відремонтувати господарську будівлю. Зробити з неї додаткове приміщення, якого так не вистачало для роботи. Після реконструкції (були прорізані вікна, перенесені і вставлені двері, зроблені внутрішні роботи) будівлю стали використовувати, як гостьову кімнату для наукових працівників та гостей-дослідників творчості Коцюбинського. Враження про їх перебування ми читаємо у «Книзі відгуків» за 1938-1941 роки. 13 липня 1936 року письменник Кравченко пише: «Музей справив велике враження. В усьому відчувається дбайлива рука. Кожен найменший куточок впорядковано надзвичайно культурно. Я знаю будинок, де жив Короленко, в Полтаві. Коли б там змогли влаштувати такий чудовий музей, як тут!». Писали відгуки артисти. Зокрема, артист Харківського театру 22 липня 1935 року висловив своє враження від побаченого у музеї: «Проходив не раз повз цього будинку, де жив і помер М.М. Коцюбинський, і дивувався його стану, який він мав у 1928 році. Але тліла надія, що буде звернено належну увагу… Це давало змогу надіятись на відродження будинку з подвір’ям. Тепер оглянувши садибу, будинок і в ньому речі я виходжу звідси з надзвичайним задоволенням від людей, які за такий короткий час зробили так багато, щоби якнайкраще зібрати й зберегти найцінніші речі і саме місце життя великої людини М. М. Коцюбинського». 17 жовтня 1936 року свою вдячність висловив Яків Мамонтов, письменник, який у 1939 році інсценізував повість «Fata morgana»: «Я прийшов у музей Коцюбинського не як звичайний відвідувач: мені потрібна була допомога по роботі над п’єсою «Fata morgana»( за повістю М. Коцюбинського). І мушу сказати, що музей дав мені навіть більше, ніж я сподівався… Все це дало мені і моєму товаришеві по театральній роботі над п’єсою, режисерові Г.В. Воликові, такий великий і високоякісний матеріал, що далі вже пішло питання не про добір, а про одбір матеріалу для задуманої п’єси. Те, що я зробив у музеї за кілька днів, без музею довелось би робити протягом багатьох місяців… Якнайбільше сприяла і допомагала вся обстановка роботи: і надзвичайна обізнаність та доброзичливість керівників музею і той розкішний квітник, що оточує музей.» А ще студенти писали свої курсові, дипломні роботи, проходили практику: «Прекрасно обладнаний музей Михайла Михайловича склав на нас немале вражіння. Ми, студенти-практиканти Харківського інституту журналістики з любов’ю і твердою наполегливістю будемо вивчати творчу спадщину живописного письменника-реаліста – М. Коцюбинського». Залишився задоволеним від побаченого у музеї завідувач музейного відділу Н.К.О Макаревич Є.А. перебуваючи проїздом у Чернігові 25 квітня 1935 року: «Уважаемый Хома Михайлович! По дороге заглянул к Вам. Машина спешит на ночь в Киев и я вынужден уехать. Посмотрел проведенные Вами работы. Усадьба стала неузнаваема. Проделана большая работа. Я не знаю, как разрешились дела у Вас с ассигнованиями по бюджету. Сколько и на какие ст.ст. вы окончательно получили? Напишите. Передавайте привет супруге и дочке. Всего наилучшего». Час підтвердив правильність рішення Хоми Михайловича. Будівля пережила і своїх господарів, і другу світову війну, і обстріли росіян під час вторгнення на Чернігівщину в лютому-квітні 2022 року. І сьогодні ми маємо автентичну господарську будівлю - ще один німий свідок життя Михайла Коцюбинського. ДАЧО Ф.Р.2127 Оп.1 Спр.2.Арк.2,4,33,43зв.
| |||||
Категорія: Публікації | Переглядів: 189 | Додав: marije4ka07 | Рейтинг: 5.0/3 | |
Всього коментарів: 0 | |
![]() Купити квитки ![]() Розділи новин | ||||
---|---|---|---|---|
|
Вхід |
---|
Календар новин | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Пошук |
---|
|
Відео |
---|
Інфо |
---|
Наші друзі |
---|
Статистика |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
Наше опитування |
---|