Микола Михайлович Ткач запам’ятався землякам-чернігівцям як багатогранна людина. Йому вдалося гармонійно поєднати поетичну і наукову творчість. Удвох із дружиною Надією Данилевською Микола Ткач невтомно збирав фольклорний, ономастичний, етнографічний матеріал. Журнал «Українська культура» впродовж десяти років систематично друкував його дослідження календарних народних свят.
У 1995 році побачив світ посібник М.Ткача з народознавства під назвою «Дерево роду». Тоді ж разом із Надією Данилевською науковець видав книжку «Клечальний міст» (Джерела української міфології), за яку їм було присуджено премію «Благовіст». Згодом з’явився ще цілий ряд грунтовних фольклорно-етнографічних видань, поетичні збірки, мовознавчі розвідки. Серед найбільш відомих: «Золоті орелі», «Вийди, вийди, Іванку», «Пісне моя», «Перетик», «Хліб наш насущний», «Ой, ти, Калито, ой, медовая» та ін.
За низку книг про народну творчість Чернігівщини 2007 року Микола Ткач і Надія Данилевська були удостоєні звання лавреатів Чернігівської обласної премії імені Михайла Коцюбинського.
В одному з інтерв’ю для газети «Літературна Україна» Микола Михайлович Ткач зізнався: «Спілкування з краянами, рідною землею – це ніби друге дихання, яке дає наснагу для житті і творчості водночас».
|
QR-код посилання на сторінку. Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
|
|
|
|