Непомітно спливали дні відпочинку Михайла Михайловича у Кононівці, і наближався час повернення додому. Самота і краса довколишньої природи справили свій позитивний вплив на здоров’я і настрій митця. Пропонуємо до вашої уваги останній з кононівських листів М. Коцюбинського до дружини.
1908, 9 липня, село Кононівка.
26. VІ 908, Кононівка.
Дорога Вірунечко, ти,
...
Читати далі »
|
Особливості світосприйняття письменника, його здатність глибше розуміти сутність життя у всіх його проявах неодмінно відбивається у творах. Щоправда, усвідомлення справжньої сутності проблем, актуалізованих автором, часто стає недоступним для переважної більшості сучасників. З подібним явищем зіштовхується М. Коцюбинський під час друку його повісті «На віру».
На початку липня 1894 року Петербурзьки
...
Читати далі »
|
З листів, надісланих Михайлом Михайловичем з Кононівки, дізнаємося про теплі стосунки у родині Коцюбинських і про активну громадську діяльність самого письменника і його дружини. Пропонуємо до вашої уваги черговий лист М. Коцюбинського.
[1908], 6 липня, Кононівка.
23 червня. Кононівка.
Дорога моя Вірунечко! Вчора послав тобі листа, а сьогодні пишу вдруге.
В
...
Читати далі »
|
Перебування у Кононівці позитивно вплинули на здоров’я та настрій Михайла Коцюбинського. А поїздка на ярмарок у Лубенський повіт залишила масу вражень. Саме про це читайте у наступному листі Михайла Михайловича.
[1908], 4 липня, Кононівка.
21 VІ. Кононівка.
Дорога моя Вірунечко, одповідаю тобі на три твоїх листи, які я дістав сьогодні разом. Дуже, дуже тобі дякую, що не вва
...
Читати далі »
|
У колі близьких друзів Михайло Коцюбинський бував дуже веселим. Власне про його товариськість згадували сестри Недоборовські, які познайомилися з письменником 1883 року.
За словами Марії та Олександри Недоборовських, у цей час Михайло Михайлович був вище середнього зросту, худий, блідий, з матовим обличчям. Був у ті роки вже зовсім лисим, але на слабість здоров’я ніколи не скаржився; бороди не брив. Взи
...
Читати далі »
|
|