Безлюддя, спокій і тиша поступово повертають М. Коцюбинському добре самопочуття. Відчуваючи позитивний вплив природи на свій стан здоров’я та настрій, письменник намагається якомога більше часу витрачати на прогулянки. Свій кононівський побут він детально описує у листах до Віри Устимівни.
1908, 29 червня, Кононівка.
16 VІ 908. Кононівка.
Дорога Вірунечко! Сь
...
Читати далі »
|
Під час свого перепочинку у Кононівці Михайло Коцюбинський прагне якомога більше часу проводити на лоні природи, уникаючи спілкування з людьми. Разом з тим він не полишає спроб узятися до написання нових творів, про що і розповідає дружині у листах.
1908, 26 червня, Кононівка
13, п’ятниця. 1908. Кононівка.
Дорога дитино! Як бачиш, пишу до тебе, не чекаючи одпо
...
Читати далі »
|
У юнацькі літа Михайло Коцюбинський часто навідував подружжя Блоневських – своїх тітку та дядька, які мешкали у с. Зарванець неподалік від Вінниці. Саме вони пізніше стануть прототипами героїв одного з перших оповідань письменника «Дядько та тітка». Про його гостини у Зарванцях дізнаємося зі спогадів Левка Ковалюка, жителя цього села, який свого часу служив у Блоневських.
За словами, Л. Ковал
...
Читати далі »
|
У повній мірі відчути спокій М. Коцюбинський зміг тільки залишившись на самоті після від’їзду Є. Чикаленка з Кононівки. Саме про це він пише дружині у своєму наступному листі, разом з тим цікавлячись життям родини та громадськими справами.
[1908], 23 червня, Кононівка.
10 червня, Кононівка.
Дорога моя Вірунечко, тільки що дістав од тебе листа і дуже вдячний за
...
Читати далі »
|
Яким є життя письменника? Дехто вважає його схожим на суцільне свято, а для когось воно видається наповненим неймовірних перипетій. Насправді ж митці – це звичайні люди, які разом з талантом часто отримують і нелегку долю. Пропонуємо докладніше познайомитися з життєвим шляхом Михайла Коцюбинського у нашій новій рубриці «Тиждень з життя письменника».
У червні 1892 року Михайло Коцюбинський вла
...
Читати далі »
|
Перша половина 1908 року для Михайла Коцюбинського була доволі складною. Виключення з «Просвіти», родинні негаразди і постійна перевтома призводять до погіршення стану здоров’я митця. З’являється надзвичайна потреба у відпочинку на лоні природи. На запрошення Євгена Чикаленка у червні письменник вирушає до Кононівки. Своєрідним творчим підсумком цієї поїздки стає імпресіоністична новела «Intermezzo».
...
Читати далі »
|
|