Головна » Публікації
« 1 2 ... 118 119 120 121 122 ... 147 148 »

4 вересня 1985 року у таборі біля села Кучино (Пермський край, Росія) загинув Василь Семенович Стус, український поет, яскравий представник культурного руху шістдесятників, правозахисник, Герой України.

Народився 6 січня 1938-го в селі Рахнівка на Вінниччині. Закінчив із червоним дипломом історико-філологічний факультет Сталінського педагогічного університету (нині місто Донецьк). ... Читати далі »

Розділ: Публікації | Переглядів: 1614 | Додав: marije4ka07 | Дата: 04.09.2017 | Коментарі (0)

Свої слова посію так,

Щоб забуяли понад світом,

Щоб не порожні зерна літер –

Пісні були б сердечні звітом.

Олекса Ющенко

2017 – це знаковий рік для вшанування пам’яті багатьох славних синів і дочок України, які зробили неоціненний вклад у розвиток її культури, і серед них – Олекса Якович Ющенко, із дня народження якого минуло рівно 100 років. ... Читати далі »

Розділ: Публікації | Переглядів: 1507 | Додав: sunlight118 | Дата: 31.08.2017 | Коментарі (0)

24 серпня 2017 року Україна відзначає День Незалежності – державне свято на честь ухвалення у 1991 році Верховною Радою Української РСР Акта проголошення незалежності України.

Насправді ж у 1991 році відбулося відновлення української державності, за яку українці змагалися протягом багатьох століть. ... Читати далі »

Розділ: Публікації | Переглядів: 1198 | Додав: marije4ka07 | Дата: 24.08.2017 | Коментарі (0)

На нашій древній Сіверській землі в містечку Cеднів 23 серпня 1847 року в родині лікаря-німця Людвіга Шрага народився хлопчик, якому в майбутньому судилося стати відомим громадським діячем.

Дитячі роки Іллі Шрага минули в родині відомих братів Лизогубів, де він здобув початкову освіту. Потім навчався в Чернігівській гімназії, після закінчення якої вступив до Петербурзької  медико-хірургічної академії, згодом перейшов на юридичний факультет Петербурзького університету. З 1875 року зайнявся судово-адвокатською діяльністю, яка тривала все життя. ... Читати далі »

Розділ: Публікації | Переглядів: 1556 | Додав: marije4ka07 | Дата: 23.08.2017 | Коментарі (0)

22 серпня 1992 р. останній Президент УНР в екзилі Микола Плав’юк передав клейноди УНР і грамоти про правонаступництво першому Президентові України Леоніду Кравчуку.

Внаслідок більшовицької окупації, з кінця 1920-го уряд УНР перебував в екзилі (вигнанні). Правовими підставами його функціонування стали прийняті 12 листопада 1920-го «Закон про тимчасове Верховне Управління та порядок законодавства в УНР» і «Закон про Державну Народну Раду».

Протягом майже 72-х років Державний Центр УНР в екзилі репрезентував Україну за кордоном і всіма доступними засобами домагався відновлення незалежності України. ... Читати далі »

Розділ: Публікації | Переглядів: 1593 | Додав: marije4ka07 | Дата: 22.08.2017 | Коментарі (0)

23 серпня 2017 року відзначаємо 150-у річницю з дня народження Осипа Степановича Маковея (1867-1925). Сучасник і соратник Івана Франка, Михайла Грушевського, Володимира Гнатюка, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника, Ольги Кобилянської,Осип Маковей – відомий самобутній прозаїк, поет, публіцист, перекладач, педагог, журналіст, культурно-громадський діяч. Усе свідоме життя Осипа Маковея було підпорядковане утвердженню гуманістичних цінностей, національної незалежності та ідентичності українців як повноцінної самодостатньої європейської нації. ... Читати далі »

Розділ: Публікації | Переглядів: 1999 | Додав: marije4ka07 | Дата: 22.08.2017 | Коментарі (0)

Вітаю Вас Гість