« 1 2 ... 20 21 22 23 24 ... 88 89 »
19 квітня музей М.Коцюбинського приєднався до всеукраїнської акції «І проросте пагіння із минулого у майбуття». Акцію ініціював співзасновник журналу-каталогу «СонцеСад» Остап Романович Михаць, який вирішив продовжити життя груші, що росте на садибі Косачів у Колодяжному, виростивши понад сотню молоденьких саджанців, прищеплених від Лесиної груші. Акція присвячена 150-річчю від дня народження Лесі Українки.
Від сьогодні молоденька Лесина груша ростиме в саду Коцюбинських як символ єднання митців і поколінь.
...
Читати далі »
Розділ: Події |
Переглядів: 604 |
Додав: Kotia |
Дата: 19.04.2021
|
|
10 березня минає 160 років від дня смерті Тараса Шевченка. До цієї дати музей-заповідник М.Коцюбинського підготував віртуальну виставку бібліотечних та фондових матеріалів «Тарас Шевченко. Геній українсього народу». Приємного перегляду!
Іван Франко: «Він був сином мужика — і став володарем в царстві Духа. Він був кріпаком — і став велетнем у царстві людської культури».
...
Читати далі »
|
«Любов абсолютної справедливості не знає, але в тім її вища справедливість. В світі стільки несправедливо-прикрого, що якби не було несправедливо-лагідного, то зовсім не варто було б жити. Не від нас залежить поправити більшу половину всесвітньої несправедливості безпосередньо, будем же поправляти її іншою несправедливістю – любов’ю!»
25 лютого минає 150 років від дня народження Лесі Українки. Із цієї нагоди в літературно-меморіальному музеї-заповіднику
...
Читати далі »
|
18 лютого 1856 року у с. Олешня на Чернігівщині народилася Софія Русова – українська громадська діячка, видатний педагог, історик, письменниця, видавець. Софію Русову можна з упевненістю зарахувати до плеяди видатних українців, які присвятили все своє життя служінню науці й освіті в ім’я України. До 165-річчя від дня народження Софії Русової музей-заповідник М.М.Коцюбинського підготував віртуальну виставку бібліотечних та фондових матеріалів «Феномен Софії Русової».
Народилася видатна сіверянка в родині Ліндфорса.
...
Читати далі »
|
29 січня 1918 року біля невеличкої залізничної станції Крути відбувся бій між частинами УНР та більшовицькою армією генерала Муравйова, у якому загинуло кілька сотень студентів та гімназистів. До цієї дати музей-заповідник підготував виставку бібліотечних матеріалів «Крути – пам’ять жива!»
Бій під Крутами - зразок жертовності та самовідданості в ім’я України. Більшовицькі війська зі сходу сунули лавиною на Київ. Їм неодмінно
...
Читати далі »
|
Цими січневими днями минає 130 років від дня народження «дивного мрійника з очима дитини і розумом філософа» – поета світового масштабу Павла Григоровича Тичини (1891–1967). Для нас, його нащадків, це ще одна нагода вшанувати пам’ять митця, по-новому пізнати творчість «яблуневоцвітного генія України», перечитавши чудові поезії, у яких гармонійно поєдналося слово з музикою, барвами, звуками природи.
...
Читати далі »
|
|