5 грудня у світі, зокрема і в Україні, відзначають Міжнародний день волонтера. Його було засновано ще 1985 року відповідно до ініціативи Генеральної Асамблеї ООН. В нашій же державі волонтерський рух з’явився у 90-х роках. Офіційно його було визнано в постанові Кабміну від 10 грудня 2003 року.
Вважають, що волонтерський рух вперше з’явився на початку ХХ століття, коли у Франції втілили перший волонтерський проєкт. У ньому
...
Читати далі »
|
Яскрава і багатогранна особистість Миколи Вороного вражає потужністю творчого темпераменту. Поет, актор, режисер, літературний і театральний критик, мистецтвознавець, педагог, перекладач, організатор видавничої справи, він стрімко увірвався в літературу, запропонувавши читачеві молодих героїв, оригінальну поетику, епатажність і розкутість. Водночас у поезіях Вороного домінують вічні загальнолюдські цінності. Його ідеалом є патріот, готовий на самопожертву заради України, лицар Правди і Краси.
Творчість Вороного – зразок високої
...
Читати далі »
|
Блискучим новелістом і повістярем увійшов до свідомості читачів старшого покоління Григір Тютюнник. Українську художню прозу не уявити без його, хай кількісно невеликої, але справді вагомої літературної спадщини.
Письменник пішов із життя передчасно й трагічно, молодим. Тільки-но вийшов із юності, із важких післявоєнних років Другої світової, де навіть підліткам нерідко доводилось брати на себе нелегку ношу дорослих.
...
Читати далі »
|
Кожного року у виставковій залі музею-заповідника Михайла Коцюбинського організовується чимало цікавих виставок. Цьогоріч карантинні обмеження внесли свої корективи, тож ми підготували для вас віртуальну виставку з фотографій творчих робіт людей з інвалідністю, які презентувалися протягом останніх років, під назвою «Окрилені творчістю».
18 травня 2018 року у рамках святкування Дня музеїв відбулося відкриття виставки робіт чернігівських вишивальниць
...
Читати далі »
|
|