« 1 2 ... 42 43 44 45 46 ... 141 142 »
Цього подвижника українського культури Іван Франко назвав «феноменально щасливим збирачем усякого етнографічного матеріалу». Володимир Гнатюк з юнацьких літ був фанатично відданим цій нелегкій справі. Завдяки йому дійшли до нащадків унікальні перлини фольклору гуцулів, бойків, лемків та ін.
Львівське Наукове Товариство імені Шевченка випустило десятки томів етнографічних збірників, що зафіксували
...
Читати далі »
|
У квітні 1890 року номер 8-й львівського дитячого двотижневика «Дзвінок» уперше опублікував вірш Михайла Коцюбинського «Наша хатка». Це був літературний дебют молодого автора. За два місяці письменник вирушив до Галичини. У Львові початківець зустрівся з видавцями та редакторами часописів «Дзвінок», «Правда», «Зоря» В.Шухевичем, О.Барвінським, В.Лукичем і отримав замовлення на нові твори. Знаковою подією стало знайомство Михайла Коцюбинського з Іваном Франком.
У 1896 році Коцюбинський був запрошений Франком до
...
Читати далі »
|
«Весна.
З спухлої землі почала вилазить молоденька трава, наче перші зубки в дитини.
***
Дерева цвіли. Слоньова кость сливок, сипова біль вишень, рожеві пуп’янки яблунь, наче стулені губки, корінний дух груш. Кожне дерево, як музичний струмент. Крізь цвітучі галузки дерев дивилось небо такими синими молодими очима.
***
Весь день віяв зі сходу сухий, палючий вітер і дерева за день постаріли наче, укрившись листом і впала од них вже літня тінь».
Вище – рядки із записної книжки М.Коцюбинського, датованої 1910-1911 рр.
...
Читати далі »
|
Танець – поєднання музики і пластики, що перетворює рухи на справжнє мистецтво. 29 квітня, в день, коли народився французький балетмейстер Жан-Жорж Новер, якого вважають реформатором та теоретиком сучасного мистецтва хореографії, «батьком сучасного балету», відзначають Міжнародний день танцю. Засновано це свято було рішенням ЮНЕСКО у 1982 році.
І ось саме сьогодні, в Міжнародний день танцю, у рубриці «Святковий дайджест»
...
Читати далі »
|
25 квітня, 110 літ тому, відійшов у Вічність 48-річний Михайло Коцюбинський. Про кончину видатного літератора повідомили періодичні видання «Рада», «Діло», «Киевская мысль», «Руслан», «Маяк», «Галичина», «Дзвін», «Огни», «Нова Буковина». Скорботні статті, некрологи, вірші, присвячені пам’яті художника слова вмістили «Українська хата», «Ілюстрована Україна», «Дніпрові хвилі», «Сяйво», «Рідний край», «Вестник Европы», «Каменярі», «Народний голос», «Дзвінок», «Полтавская речь», «Шляхи».
...
Читати далі »
|
26 квітня минає 37 років від того трагічного дня, коли на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції стався вибух і тисячі радіоактивних мікрочастинок здійнялися у повітря. Невидима смерть розповзлася землею, проникла у воду, стала єдиним цілим із повітрям. Лише потріскування дозиметру вказувало на те, що поруч – смертельна небезпека.
Трагедія сталася 26 квітня о 1 годині 23 хвилини 43 секунди. Тоді почалося стрімке зростання потужності
...
Читати далі »
|
|