Головна » Публікації
« 1 2 ... 40 41 42 43 44 ... 150 151 »

Сьогодні, 29 вересня, завершується ціла епоха в історії Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М.Коцюбинського і починається нова сторінка життя для багаторічного очільника закладу, правнука письменника Ігоря Юлійовича Коцюбинського. Майже три десятиліття свого життя він присвятив служінню музейній справі, з яких 23 роки обіймав посаду директора музею свого іменитого предка.

Народився Ігор Юлійович 1965 року у Чернігові у родині Антоніни та Юлія Коцюбинських - учительки і музейника-просвітянина. Не дивно, що з дитячих літ стежки садиби письменника стали для нього рідними. ... Читати далі »

Розділ: Публікації | Переглядів: 360 | Додав: Kotia | Дата: 29.09.2023 | Коментарі (0)

У день іменин своєї дружини Віри Михайло Коцюбинський намагався нікуди не виїздити, аби в колі рідних урочисто і тепло відзначити свято. Їхній дім виглядав по-особливому затишно і гарно.

«Тоді вітальня нагадувала оранжерею. На підвіконнях, на підлозі, в кошичках та великих кошиках, в деревʼяних ящиках всюди були квіти, яскраво пломенів пишний червоний шалфей. ... Читати далі »

Розділ: Публікації | Переглядів: 330 | Додав: Kotia | Дата: 29.09.2023 | Коментарі (0)

Чи знаєте ви, що наприкінці вересня багато країн світу відзначають Всесвітній день моря? Його заснувала Асамблея Міжнародної Морської організації 1978 року задля того, аби привернути увагу світової спільноти до проблеми збереження морів та їхніх біоресурсів. До 1980 року День моря відзначали 17 березня, але згодом його перенесли на останній тиждень вересня. Нинішнього року це свято припадає на 28 вересня.

Неодноразово бував на морі і Михайло Коцюбинський: в Криму під ... Читати далі »

Розділ: Публікації | Переглядів: 481 | Додав: marije4ka07 | Дата: 28.09.2023 | Коментарі (0)

«Від оп. «Сміх»1906 р. до «Intermezzo» 1908 р… на однім кінці – дикий хаос розбитих надій, безсилля, напруги і жаху, на иншім – глубока утома і ясний безжурний спокій піль..Скільки пережито між сими двома крайніми точками. Се важкий шлях життя не тільки письменника, але разом і цілого суспільства, ціла сумна драма, починаючи від розцвіту надій і кінчаючи безсиллєм, утомою, зневірєм…» (О.Грушевський про збірку оповідань М.Коцюбинського «З глибини»). ... Читати далі »

Розділ: Публікації | Переглядів: 317 | Додав: Kotia | Дата: 26.09.2023 | Коментарі (0)

1988 року у галузі образотворчого мистецтва Шевченківською премією було відзначено Миколу Андрійовича Стороженка. Найвищої державної відзнаки художник був удостоєний за мистецьке оформлення книжкових видань, з поміж переліку яких є і твори М.Коцюбинського – книги «Fata morgana» та «Іванко і Чугайстир». Частина оригінальних авторських ілюстрацій до повісті «Fata morgana», які стали окрасою окремого видання твору М.Коцюбинського, що вийшло друком у 1977 р., на початку 1980-х рр. поповнила колекцію нашого музею.

Нині ж, 24 вересня, минає 95 років від дня народження їх автора – народного художника України, живописця, графіка, члена Національної академії мистецтв України Миколи Стороженка. ... Читати далі »

Розділ: Публікації | Переглядів: 295 | Додав: Kotia | Дата: 24.09.2023 | Коментарі (0)

22 вересня виповнюється 160 років від дня народження Віри Коцюбинської – громадської діячки, просвітянки, дружини Михайла Коцюбинського.             

Віра Коцюбинська (у дівоцтві  Дейша) походила зі старовинного дворянського роду з Могилівської губернії.  Її мати, Юлія Степанівна Дейша (уроджена Гортинська) у свій час закінчила Смольний інститут шляхетних дівчат, вчителювала, а наприкінці 1850-х вийшла заміж за вдівця з трьома дітьми Устима Дейшу (дворянин, чиновник, надвірний радник, служив у поштовому відомстві). ... Читати далі »

Розділ: Публікації | Переглядів: 723 | Додав: Kotia | Дата: 22.09.2023 | Коментарі (0)

Вітаю Вас Гість