« 1 2 ... 59 60 61 62 63 ... 88 89 »
27 жовтня – 4 листопада в Карелії, в урочищі Сандармох, відбувся перший і найбільш масовий розстріл в’язнів Соловецького табору особливого призначення, загинуло 1111 осіб.
Лісове урочище Сандармох знаходиться за 19 кілометрів від міста Медвеж’єгорськ. Воно стало спеціальною територією, яку органи НКВС СРСР використовували для масових страт. Наприкінці 1930-х тут розстріляно майже 10 тисяч осіб – спецпоселенців, в’язнів із Біломорсько-Балтійського каналу та Соловецьких таборів. Усього виявлено 236 розстрільних ям.
...
Читати далі »
|
20 жовтня в меморіальному будинку музею-заповідника відбулася сьома зустріч мистецького проекту «Михайло Коцюбинський у колі друзів» під назвою «Літературна родина Могилянських». Цього разу гості зібралися за чашкою чаю у вітальні – найбільшій кімнаті в будинку, де багато років тому писав свої твори Михайло Коцюбинський, де відбувалися літературні суботи і де сім’я письменника відзначала свої родинні свята.
Ведуча проекту Наталія Коцюбинська цікаво розповідала про історію життя юриста, публіциста, журналіста, критика, письменника, перекладача, літературознавця, громадського і політичного діяча Михайла Могилянського,
...
Читати далі »
|
12 жовтня по обіді кінолекційна зала Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника була вщент заповнена учнями зі шкіл обласного центру. Вчителі їх привели на пізнавально-патріотичну акцію до Дня захисника України, який в нашій державі відзначають разом із Днем козацтва та релігійним святом Покрови Пресвятої Богородиці.
На захід завітали представники Північного корпусу. Юнак під псевдонімом «Друг Лютий» спілкувався з дітьми на теми життя і смерті, війни та революції.
...
Читати далі »
|
10 жовтня до музею-заповідника Михайла Коцюбинського завітало чимало дорослих і юних гостей, адже цього дня в культурному центрі Чернігова відбувся зліт переможців Обласної краєзнавчо-патріотичної акції учнівської молоді «Від роду до роду збережемо традиції народу».
Акція була започаткована в 2015 році. Вона дала можливість талановитій молоді показати широкому загалу свої вміння та досягнення в сфері народної творчості. Нинішнього року на розгляд журі було надіслано 77 робіт із 18 районів Чернігівщини у двох вікових групах – старшій та середній.
...
Читати далі »
|
6 жовтня в музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відбувся вечір, присвячений поважному ювілею Михася Ткача та 25-річчю від дня заснування журналу «Літературний Чернігів». Привітати письменника з вісімдесятим днем народження до музею-заповідника прийшло чимало його добрих друзів, товаришів і просто поціновувачів творчості не лише із Чернігова, а й із Ніжина та зі столиці.
Ведучий заходу Олексій Биш, заслужений артист України, актор молодіжного театру, першим запросив до слова ювіляра Михася Ткача.
...
Читати далі »
|
4 жовтня в музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського розпочала свою роботу виставка бібліотечних матеріалів до 95-річчя з дня народження відомого українського письменника Дмитра Куровського. Він наш земляк. Народився на Чернігівщині – у селі Мала Загорівка, що в Борзнянському районі, в 1922 році.
Дмитро Куровський здобув чимало перемог на письменницькій, журналістській та педагогічній ниві. Він лауреат обласної премії імені Бориса Грінченка, член Спілки письменників України. Крім того, поет – один із засновників Чернігівського осередку Національної спілки письменників України.
...
Читати далі »
|
|