Кожного року на початку червня сад у Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського перетворюється на справжнє трояндове царство. Ось і нині ця пора настала – в садку Михайла Коцюбинського почалося активне цвітіння троянд. Здається, що сад палає від червоних бутонів цієї квітки. А ще у нас є багато й інших кольорів троянд – жовті, кремові, помаранчеві, білі, лілові. Є троянди кущові, а є такі, що плетуться, є й півонієвидні. Словом, зараз меморіальний сад музею-заповідника Михайла Коцюбинського – це справжня оаза трояндового цвітіння.
Запрошуємо вас відвідати наш музей, аби помилуватися красою цвітіння троянд. Цей період – один із найяскравіших та найкрасивіших у нашому садку.
А поки гортатимете наші світлини, пропонуємо вам познайомитися ще і з цікавими фактами про цю квітку:
- Розмір квітки троянди залежить від виду і може бути від кількох сантиметрів до понад 25 сантиметрів у діаметрі.
- Колючки троянд не менш відомі ніж квіти. За формою нагадують гачки і служать не лише захистом від травоїдних тварин, а й допомагають рослині чіплятись і як альпініст підніматись по інших рослинах вгору до сонця.
- Завдяки розвитку селекції сьогодні існує безліч відтінків квітів троянд. Широко розповсюджені білі, жовті, бордові, оранжеві та червоні квіти, але в природі не існує чорних чи синіх троянд (багато хто називає чорною темно-бордову троянду).
- Дикі троянди у природі мають всього п'ять пелюсток, більша їх кількість є результатом культивації та штучного виведення сортів.
- Троянди широко використовують у парфумерії. Для виготовлення парфумів застосовують олію троянди. До речі, щоб синтезувати грам олії, переробляють близько двох тисяч квітів.







|
QR-код посилання на сторінку. Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
|
|
|
|