Поезія – мистецтво, що зачіпає найтонші струни душі, знаходячи відлуння у думках і переживаннях кожної людини. І не дивно, що на знак всезагальної безмежної любові до поезії як мистецтва і способу вираження свого Я, у наш час існує справжнє свято – Всесвітній день поезії.
І Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник М.Коцюбинського не може залишитися осторонь цього свята, адже і сам Михайло Михайлович мав поетичний хист
...
Читати далі »
|
5 березня виповнюється 175 років з дня народження Федора Михайловича Уманця – українського письменника, історика, публіциста, громадського діяча.
Народився Федір Уманець 1841 року у с. Янівка Глухівського повіту Чернігівської губернії у родині дрібномаєткових дворян козацько-старшинського походження. Середню освіту здобув у Новгород-Сіверській гімназії, а потому навчався на юридичному факультеті Московського університету.
...
Читати далі »
|
Леся Українка і М.Коцюбинський – дві потужні особистості, наділені Божим даром. Вони належали до «нової школи» письменників початку ХХ ст., які в центрі своєї творчості ставили людину-митця, що стоїть перед вибором: або вільна творчість, або виконання громадянських та релігійних законів.
В один і той же період, коли М. Коцюбинський писав своє «Intermezzo», Леся Українка працювала над драмою із історії раннього християнства «У пущі».
...
Читати далі »
|
24 лютого виповнюється 95 років від дня народження знаного скульптора, онука класика української літератури Михайла Коцюбинського, заслуженого діяча мистецтв України – Флоріана Абрамовича Коцюбинського, а 25 березня – ось вже 25 років, як він пішов із життя.
Син Ірини Коцюбинської – молодшої доньки письменника та Абрама Метрика-Данішевського, Флоріан народився у Казані 1921 року,
...
Читати далі »
|
Цими днями Чернігівщина відзначає 160-річчя від дня народження Софії Русової – феноменальної жінки, яка мала французьке і шведське коріння, але була українкою-патріоткою за переконаннями, талановитого педагога, котра першою сформулювала концепцію національної освіти, письменниці, мистецтвознавця з європейським світоглядом.
І особливий шанс стати українкою доля їй подарувала через прекрасного чоловіка Олександра Русова.
...
Читати далі »
|
Роки Розстріляного Відродження – один із найтрагічніших періодів української культури 30-х років ХХ століття. Заручниками страхітливого і безжального сталінського режиму, жертвами репресій стало тоді чимало яскравих представників творчої вітчизняної еліти: письменників, літературознавців, істориків, театральних діячів. Серед них були нащадки старовинного шляхетного роду, чернігівські аборигени високої інтелігентності Михайло Могилянський, його різнобічно талановиті діти Лідія, Дмитро й Олена. Їхні головні риси – органічне українство, глибокий патріотизм, багатство духовного світу.
...
Читати далі »
|
|