Захочеш – і будеш.
В людині, затям,
лежить невідгадана сила.
Олег Ольжич
Доля не була милостивою до молодого письменника, борця за волю українського народу Олега Ольжича, та, не зважаючи на це, він проніс любов до своєї Батьківщини і народу крізь усе життя, якого також не пожалів, а поклав на вівтар боротьби за незалежність і свободу свого народу.
...
Читати далі »
|
У номінації «Проза» на здобуття обласної літературно-мистецької премії ім. М.Коцюбинського претендує Тетяна Сидоренко за книгу «Ігри з Іваном».
Тетяна Сидоренко розпочала свою літературну творчість у 2011 році неолітописом «Ізсередини». Найперша книжка справила на читачів враження, що автор – не початківець, а письменник, якому вже є, що сказати людям. Це зріла філососфська проза, якою зачитуються вдумливі й ерудовані читачі. За неповні 6 років письменниця випустила 10 різножанрових книг:
...
Читати далі »
|
30 червня 2017 року виповнюється 110 років від дня народження Романа Шухевича, легендарного борця за незалежність України. Він – видатний український політичний, державний і військовий діяч. Був членом крайового проводу Організації українських націоналістів на Західноукраїнських землях (Галичина).
Очолював від українців військовий підрозділ «Нахтігаль» в складі іноземних формувань Вермахту, був заступником 201-го поліційного батальйону. З боку держав-ворогів незалежності України і тих, хто помиляється «добросовісно», це породило масу системних спекуляцій і фальсифікацій,
...
Читати далі »
|
30 червня 1941 року у Львові Українськими національними зборами проголошено декларацію про відновлення Української держави. Після поразки Української революції 1917-1921 років Україна втратила незалежність, а її землі опинилися у складі СРСР, Польщі, Румунії та Чехо-Словаччини.
Однак українці не змирилися з таким становищем. Уряд УНР в екзилі, гетьманські кола та націоналістичні організації продовжили боротьбу за створення незалежної держави. У міжвоєнний період на перші ролі виходить молоде покоління українських патріотів, об’єднаних у лавах Організації українських націоналістів.
...
Читати далі »
|
1996, 28 червня – Верховна Рада прийняла нову Конституції України. 21 рік тому Україна отримала першу Конституцію вільної і незалежної держави. Вона постала не на порожньому місці. Біля її витоків – «Руська правда», «Литовські статути», акти періоду Гетьманщини («Березневі статті» тощо) – конституційні акти, що ставили Україну в один ряд з іншими європейськими країнами. Особливе місце в цьому переліку займає Конституція Пилипа Орлика 1710 року – документ, який набагато випередив свій час і став великим кроком вперед на шляху до побудови справді демократичної держави.
У період Української революції 1917-1921 рр. конституційний процес розпочався відразу після проголошення Першого універсалу.
...
Читати далі »
|
|