« 1 2 ... 58 59 60 61 62 ... 88 89 »
8 листопада 2017 року минає 40 років від дня смерті Ірини Михайлівни Коцюбинської. Цього дня в музеї-заповіднику вшановували пам’ять доньки Великого Сонцепоклонника, що залишив у спадок своїм нащадкам неперевершені твори художньої літератури.
Розпочалося вшанування Ірини Михайлівни на цвинтарі Яцево біля її могили, з покладання квітів і поминальної літії, яку відслужив отець Мирон, настоятель храму Параскеви Пʼятниці. Чимало хороших слів було сказано
...
Читати далі »
|
Зі здобуттям незалежності України повернулося ім’я великого сина України Богдана Лепкого – Поета з великої літери, прозаїка, публіциста, вченого-дослідника, художника і мистецтвознавця. Постать Б.Лепкого – дуже багатогранна, багато закодовано в ній відгалужень, що осягнути її непросто.
Народився Богдан Лепкий 9 листопада1872 року в родині священика на галицькому Поділлі в селі Крегулець. Батько його о. Сильвестр Лепкий був надзвичайно ерудованою людиною, відомий у літературних колах як письменник Марко Мурава.
...
Читати далі »
|
Володимир Сапон – відомий український письменник, журналіст, краєзнавець, член Національної спілки письменників України, Заслужений журналіст України, упорядник збірок багатьох авторів. Це людина великої душі, щирого серця й непересічного таланту. Родом із села Рудка Чернігівської області. На початку жовтня Чернігівщина втратила цю видатну людину – Володимир Сапон відійшов у інші світи.
Третього листопада в музеї-заповіднику запрацювала виставка пам’яті Володимира Сапона.
...
Читати далі »
|
Саме під такою назвою 1 листопада в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відкрилася виставка бібліотечних матеріалів.
Сандармох – це лісове урочище, що в Республіці Карелія, і це місце поховання багатьох тисяч безневинно убитих людей. Саме в цьому краї у 30-хх роках ХХ століття органами НКВС було розстріляно більше 9 тисяч осіб різних національностей. Історичні дані свідчать, що 27 жовтня, 1-4 листопада 1937 року тут було розстріляно 1111 людей. Серед них – більше сотні українців. І це був «цвіт нації»
...
Читати далі »
|
27 жовтня в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відбулася читацька конференція за романом українського фантаста Ростислава Мусієнка «Завихрений час».
Народився письменник на Донеччині, а дитинство його минуло у Полтавській області. Та для навчання він обрав Чернігів – вступив тут до педагогічного тоді ще інституту. Ростислав Мусієнко - заступник головного редактора журналу «Літературний Чернігів», відомий кореспондент.
...
Читати далі »
|
27 жовтня – 4 листопада в Карелії, в урочищі Сандармох, відбувся перший і найбільш масовий розстріл в’язнів Соловецького табору особливого призначення, загинуло 1111 осіб.
Лісове урочище Сандармох знаходиться за 19 кілометрів від міста Медвеж’єгорськ. Воно стало спеціальною територією, яку органи НКВС СРСР використовували для масових страт. Наприкінці 1930-х тут розстріляно майже 10 тисяч осіб – спецпоселенців, в’язнів із Біломорсько-Балтійського каналу та Соловецьких таборів. Усього виявлено 236 розстрільних ям.
...
Читати далі »
|
|