« 1 2 ... 56 57 58 59 60 ... 87 88 »
Першого грудня до музею-заповідника приїхав відомий український поет, народознавець, професор Київського університету культури і мистецтв Микола Ткач. Він багато уваги приділяв вивченню народних пісень, досліджував «Слово о полку Ігоревім», має великий поетичний творчий доробок.
На початку заходу вступне слово взяв директор літературно-меморіального музею-заповідника Ігор Коцюбинський. Він розповів дещо з біографії Миколи Ткача.
...
Читати далі »
|
Традиція випікати святкове печиво – «миколайчики» - досить давня. А «Майстерня гарного настрою» музею-заповідника Михайла Коцюбинського відновлює її. І ось, сьогодні, напередодні відкриття нового сезону майстер-класів з випікання і розмальовування пряників, у музеї спекли першу партію святкової смакоти.
А вперше в Україні почали випікати пряники до Дня Святого Миколая, що припадає на 19 грудня, у Західній її частині. Запашні солодощі батьки клали під подушки своїм діткам, коли вони ще спали.
...
Читати далі »
|
24 листопада в кінолекційній залі музею було велелюдно. А все тому, що літературно-меморіальний музей-заповідник М.М.Коцюбинського спільно із Безкоштовними курсами української мови організував зустріч із Василем Шклярем, який презентував свою нову книгу «Троща».
Василь Шкляр – відомий український письменник, лауреат багатьох літературних премій, зокрема і Шевченківської. Його книги вже перекладено словацькою, російською, шведською, вірменською, болгарською мовами, а деякі романи екранізують.
...
Читати далі »
|
Голодомор — помста за свободу. Історики пояснюють: Сталін організував геноцид, щоб покарати українців за незалежність 1917—1921 років.
25 листопада українці та світ, як і щороку, вшанують пам’ять убитих Голодомором 1932–33 років. Жалобні заходи традиційно відбуваються також у 32 країнах світу.
Національні пам’ятні заходи до 84 роковин геноциду пройдуть під гаслом "Голодомор — помста за свободу, помста за революцію".
...
Читати далі »
|
«Хто знав, хто вів смертям і втратам лік» - саме під такою назвою 22 листопада в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відбувся вечір-реквієм, присвячений Дню пам’яті жертв голодоморів.
На захід завітало чимало людей, зокрема й учнів чернігівських шкіл, аби віддати шану померлим у роки голодоморів в Україні. Ведуча заходу Олена Сазонова розповідала чимало про події тих років, коли українському народові довелося пережити страшне лихоліття. Також на вечір-реквієм завітав історик, краєзнавець, лауреат обласної премії Михайла Коцюбинського Сергій Горобець.
...
Читати далі »
|
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Саме цього дня в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відкрилася виставка бібліотечних матеріалів «Не згасне дух свободи у віках».
День Гідності та Свободи Україна почала відзначати з 2014 року. Це свято було засновано на честь початку двох революцій: Помаранчевої (2004 рік) та Революції Гідності (2013 рік). Саме в День Гідності та Свободи кожен українець має вшанувати патріотизм та мужність
...
Читати далі »
|
|