« 1 2 ... 15 16 17 18 19 ... 87 88 »
Щорічно 14 жовтня українці відзначають відразу декілька особливих для нашого народу свят, а саме День українського козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці та День захисників і захисниць України; також цього дня традиційно святкуємо річницю створення (у 1942 році) Української повстанської армії (УПА). Формально День захисників і захисниць України можна назвати «новим» для нас святом, адже воно прийшло на зміну радянському Дню захисника Вітчизни, яке
...
Читати далі »
|
8 жовтня усі охочі вчителі історії, української мови та літератури, педагоги-організатори шкіл міста змогли взяти участь у історико-літературному квесті. Для участі потрібно було заздалегідь заповнити електронну форму, представлену у групі в популярній соцмережі Центру професійного розвитку педагогічних працівників ЧМР.
Маршрут історико-літературного квесту пролягав від Чернігівського історичного музею імені В.В.Тарновського до Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського.
...
Читати далі »
|
29–30 вересня минає 80 років, відколи у Бабиному Яру загинули перші жертви нацистської політики винищення – майже 34 тисячі київських євреїв. Їхня провина була лише в тому, що за національністю вони були євреями.
У ці вересневі дні Україна вшановує пам’ять про десятки тисяч розстріляних людей у Бабиному. До цієї дати Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник Михайла Коцюбинського підготував виставку бібліотечних матеріалів «Вічні дзвони пам’яті».
...
Читати далі »
|
Зустрічі з творчими людьми завжди цікаві та неординарні. От і сьогодні, 24 вересня, в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відбулася саме така зустріч – психотерапевт та письменниця Валентина Шеховцова презентувала свій новий творчий доробок – книгу «Код».
Презентація книги розпочалася із вступного слова директора музею Ігоря Коцюбинського. Він привітав Валентину Шеховцову з виходом її книжки та побажав нових творчих здобутків.
...
Читати далі »
|
17 вересня 1864 року на небосхилі української літератури запалала нова яскрава зірка – народився класик української літератури, письменник-імпресіоніст, Великий Сонцепоклонник Михайло Коцюбинський. 15 останніх років свого життя він прожив у Чернігові, за адресою: вул. Сіверянська, 3. Нині ж на території його садиби – Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник Михайла Коцюбинського, а в самому будинку – облаштовано усі кімнати так, як і за життя письменника: здавалося б, інтер’єр переносить нас у часі на більше, ніж 100 років тому, коли в обійсті чулися кроки
...
Читати далі »
|
Сьогодні, 9 вересня, музей-заповідник Михайла Коцюбинського вкотре гостинно приймав гостей: на веранді меморіальної садиби відбулася презентація нової збірки поезій Ганни Верес-Демиденко. Ця книга стала дев’ятою у творчому доробку пані Ганни, діставши назву «До Волі». Така назва, як зауважила сама авторка, є невипадковою. Лейтмотивом збірки можна вважати таку думку: український народ завжди сміливо захищав свої землі й відстоював право на незалежність, тож і ми
...
Читати далі »
|
|