« 1 2 ... 45 46 47 48 49 ... 88 89 »
Сьогодні виповнився 81 рік від дня загибелі у сталінських застінках молодшого сина класика української літератури Михайла Коцюбинського - Романа. Четверта, й остання дитина у родині Коцюбинських, Рома народився 3 вересня 1901 року у Чернігові.
З перших же років життя Ромця, як лагідно називали малого у родині, виявив неабиякий хист до співу, літератури, всебічно розвивався. Під час літературних вечорів тішив рідних та друзів виконанням українських народних пісень, декламуванням віршів.
...
Читати далі »
|
20 вересня до музею-заповідника завітали гості мистецького проекту «Михайло Коцюбинський. У колі друзів» на чергову зустріч, що була присвячена коханій дружині, помічниці, доброму пораднику Михайла Коцюбинського – Вірі Устимівні Коцюбинській (Дейші).
Цього разу поціновувачі творчості українського класика зібралися в найбільшій кімнаті його будинку – у вітальні. І це неспроста. Цей дім усе пам’ятає, все береже. Його стіни пам’ятають господарів – елегантного, вишуканого Михайла Михайловича і красиву, впевнену у собі, вольову Віру Устимівну.
...
Читати далі »
|
17 вересня минає 154 роки від дня народження Михайла Коцюбинського. І саме сьогодні в його садибі у Чернігові відзначили це свято. На урочистості завітало чимало людей, аби віддати шану класику української літератури, Великому Сонцепоклоннику – Михайлові Коцюбинському.
Розпочалося святкування із покладання квітів до могили письменника на Болдиній горі та урочистого мітингу.
...
Читати далі »
|
Вважаєте, що до музею можуть ходити лише дорослі люди або школярі, маленьким діткам там буде нецікаво? А ось і ні! Музей-заповідник М.М.Коцюбинського пропонує цікаві екскурсії відвідувачам різного віку – і навіть малята середньої та старшої груп дитячих садків зможуть тут гарно провести час.
І ось сьогодні, 13 вересня, до музею завітали дітлахи з чернігівського дитячого садочка №24. Вони відвідали тематичну екскурсію «Квітка як усмішка на садибі Коцюбинського».
...
Читати далі »
|
5 вересня 1918 року радянський уряд прийняв декрет про «червоний терор», який проголошував боротьбу з контрреволюцією, спекуляцією та іншими злочинами шляхом ізолювання «класових ворогів» у концентраційних таборах і шляхом фізичного знищення «всіх осіб, причетних до білогвардійських організацій, змов і заколотів».
Власне, терор та насильство більшовики на чолі з В. Леніним
...
Читати далі »
|
|